Co zrobić z choinką po świętach? Gdzie i do kiedy trzeba ją wyrzucić?

Co zrobić z choinką po świętach? Gdzie i do kiedy trzeba ją wyrzucić?
Reklama
Reklama

Co mieszkańcy Rumi powinni zrobić z choinką po świętach? Gdzie i w jakim terminie ją wyrzucić? Do kiedy będą wywożone choinki w Rumi?

Gdzie i kiedy w Rumi można wyrzucić choinkę?

Odpowiadając na pytanie, które dostałem kiedyś na skrzynkę odbiorczą fanpage’u Tymczasem w Rumiwyrzucanie drzewek na terenach leśnych jest zabronione. Ze względu na swój rozmiar i to, że są biodegradowalne, choinki podlegają selektywnej zbiórce odpadów. Zaliczają się do kategorii odpadów zielonych.

Reklama
Reklama

Choinkę można wystawić zgodnie z harmonogramem w dniu zbiórki odpadów zielonych, w miesiącach: styczeń i luty.

Harmonogram dostępny jest na stronie PUK Rumia (kliknij, aby przejść).

Gdzie wyrzucić choinkę po świętach?

Choinki (bez ozdób/donicy) należy postawić obok pergoli czy bramki wjazdowej do posesji (nie w środku czy do pojemnika na odpady zielone). Nie ma potrzeby przycinania gałęzi.

Firma wywożąca odpady w Rumi zabierze je w dniach odbioru odpadów zielonych. Z uwagi na to, że odpady wywożone są rano, choinki najlepiej wystawić wieczorem w dniu poprzedzającym wywóz odpadów.

Zobacz:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *