Czarne chmury nad Domem Kultury SM Janowo, cz. 2: Jest deklaracja miasta!

Czarne chmury nad Domem Kultury SM Janowo, cz. 2: Jest deklaracja miasta!
Reklama
Reklama

Czy Dom Kultury SM Janowo zostanie zlikwidowany? Choć nadal nie znamy dalszych losów tej instytucji, pojawiały się nowe, bardzo ważne informacje.Czy Dom Kultury SM Janowo zostanie zlikwidowany?

Czy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej “Janowo” zostanie zamknięty? Jak się okazuje, jest taka możliwość. W ostatnim czasie dotarły do mnie nieciekawe informacje dotyczące tej instytucji, które opisywałem we wpisie: Czarne chmury nad Domem Kultury SM Janowo? z 9 grudnia 2020 r..

Reklama
Reklama

Polecam zaznajomienie się z sytuacją i sprawdzenie tamtego wpisu przed dalszą lekturą. 🙂

Miasto deklaruje wsparcie

W kilka dni po opublikowaniu przeze mnie wpisu na blogu TymczasemWRumi.pl i postu na fanpage’u Tymczasem w Rumi, na całą sytuację zareagowało miasto. 13 grudnia (w niedzielę) zastępca Burmistrza Rumi Ariel Sinicki opublikował na swoim profilu deklarację, w której zapowiedziana zostało m.in. dalsze wsparcie dla Domu Kultury SM Janowo.

Całość możecie przeczytać poniżej:

„Wobec pojawiających się z wielu stron głosów w sprawie planowanego zamknięcia Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo, mając na uwadze fantastyczną pracę, jaką wykonują jego pracownicy na czele z legendarnym już kierownikiem Leszkiem Winczewskim, wystosowalismy list do Zarządu oraz Rady Nadzorczej SM Janowo, w którym zawarte są różne propozycje, które naszym zdaniem mogą uratować byt tej instytucji. Deklarujemy m.in. dalsze wsparcie dla DK, na chwilę obecną w wysokosci 100 000 zł, a w połowie roku, po analizie realizacji budżetu w I półroczu zrobimy wszystko, aby przesunąć jeszcze 40 000, by te środki były na równie wysokim i rekordowym poziomie. Dodatkowo deklarujemy, że środki zaplanowane w 2020 dla tej jednostki, których z powodu pandemii nie udało się wykorzystać w całości (30 000 zł z BO oraz 20 000 zł z kalendarza imprez) nie przepadną, tylko również zostaną dodatkowo przekazane na jej działalność w roku 2021.

„Nie mogąc zwiększać wydatków bieżących miasta ( m.in. na etaty), zaproponowaliśmy to, co możemy, czyli zakup majątkowy w postaci kupna pomieszczeń spółdzielni, które teraz wynajmujemy pod filię Miejskiej Biblioteki Publicznej na ulicy Pomorskiej. Pozyskane w ten sposób środki spółdzielnia mogłaby przeznaczyć na utrzymanie DK.

Jesteśmy otwarci na dialog i propozycje, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie działalności DK Janowo, z którego oferty korzystały tysiące naszych mieszkańców. Nie możemy zaprzepaścić dziedzictwa tego miejsca, które znamy z organizacji koncertów, festynów, zajęć dla dzieci i młodzieży, spotkań z ciekawymi ludźmi, Kaszubskich Niedziel, akcji WOŚP, zajęć dla dorosłych i seniorów, RUTW, występów szkół i przedszkoli i wielu, wielu innych.”

Źródło: facebook.com (kliknij, aby przejść do oryginalnego wpisu)

Dalszy rozwój sprawy będę opisywał w kolejnych publikacjach na blogu.

  • Wpis jest kontynuacją mojej poprzedniej publikacji: Czarne chmury nad Domem Kultury SM Janowo? z 9 grudnia 2020 r.
  • Na ten temat pojawił się kolejny wpis: Znamy dalsze losy Domu Kultury SM Janowo! z 14.12.2020 r.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *