Dariusz Filar. Spotkanie autorskie w Stacji Kultura

Dariusz Filar. Spotkanie autorskie w Stacji Kultura
Gdańsk, Dwór Oliwski. Wykład prof. Dariusza Filara nt. „Dwa lata przyspieszonego wzrostu gospodarczego i co dalej” Nz. Dariusz Filar. 7.11.2019 / fot. Anna Rezulak / KFP
Reklama
Reklama

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza 29 marca 2023 r. o godz. 18:30 na spotkanie autorskie z prof. Dariuszem Filarem, które poświęcone będzie jego najnowszej powieści pt. „Szklanki żydowskiej krwi”. Książka nominowana była do Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza” za rok 2020 w kategorii Literacka Książka Roku. Spotkanie poprowadzi dr Bartosz Filip.

Dariusz Filar to znany i ceniony ekonomista, naukowiec pracujący w Polsce i za granicą, nauczyciel akademicki, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004-2010 oraz Europejskiej Rady Ekonomistów.

Reklama
Reklama

Od początku działalności łączył dwie pasje: pisanie i ekonomię. W latach 70-tych i 80-tych tworzył głównie opowiadania i nowele science-fiction. Jego pierwsza powieść „Pies wyścigowy” ukazała się w 1985 roku. W 2015 roku ukazała się powieść „Drugie wejrzenie”. „Szklanki żydowskiej krwi” to  trzecia powieść w dorobku profesora i ósma książka literacka.

Powieść „Szklanki żydowskiej krwi” Dariusza Filara, to wielowątkowa rodzinna saga, rozciągająca się na XX i XXI wiek, od I wojny światowej po współczesność. Na tle najważniejszych wydarzeń, składających się na polską historię, autor umieszcza bohaterów, którzy łączą w swoich genealogiach polskie i żydowskie pochodzenie. Skomplikowane i na wielorakie sposoby posplatane wątki tej historii opowiadane są z perspektywy żyjącego współcześnie młodego Polaka, który odkrywa ukryte prawdy narodowej i osobistej historii. Jest to też pierwsza powieść z nowej serii wydawniczej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

(źródło: informacja prasowa / Stacja Kultura w Rumi)

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Więcej ciekawych wydarzeniach w Rumi przeczytacie w kategoriach: SPORT oraz IMPREZY, KULTURA, ROZRYWKA.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *