Kiedy koniec budowy Węzła Centrum w Rumi?

Budowa węzła Centrum w Rumi, marzec 2023 roku.
(fot. Urząd Miasta Rumi)
Reklama
Reklama

W Rumi cały czas trwa budowa węzła Centrum. W rejonie stacji kolejowej i pętli autobusowej zlokalizowanych przy ulicy Starowiejskiej obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Do kiedy potrwa ta sytuacja? Jaki jest postęp prac?

O przebiegu remontu węzła Centrum w Rumi poinformował urząd miasta w najnowszym komunikacie prasowym.

Reklama
Reklama

I tu, uwaga, uwaga, zacznijmy od najważniejszego! Przebudowane rondo umożliwia już zjazd na parking Castoramy. 🙂 Historyczna chwila, której wielu z Was nie mogło się już doczekać. 🙂

Budowa węzła Centrum w Rumi, marzec 2023 roku. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Wkrótce na umiejscowionym w centrum skrzyżowania głazie zamontowana zostanie tablica upamiętniająca harcmistrza Alojzego Voigta.

Aktualnie wykonawca prowadzi prace związane z układaniem nawierzchni ścieżek rowerowych i budową zatok autobusowych. Na przełomie marca i kwietnia zatoki zyskają nawierzchnię, a kilka tygodni później asfalt pokryje ul. Starowiejską oraz rondo i jego wyloty.

Budowa węzła Centrum w Rumi, marzec 2023 roku. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Na ostatnim etapie inwestycji urządzona zostanie okoliczna zieleń. Pojawią też się nowe wiaty autobusowe, stojaki na rowery, elementy małej architektury oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Kiedy planowane jest zakończenie prac przy węźle Centrum w Rumi? Jak deklarują urzędnicy, wszystkie prace powinny się zakończyć w czerwcu 2023 roku.

Co jeszcze buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Kliknij, aby przejść do kategorii INWESTYCJE W RUMI.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Perymetr

    Mam nadzieję, że na tablicy pojawi się nazwisko harcmistrza Alojzego Voigta we właściwej formie gramatycznej.

  2. Rumianka

    Remont -super, ale droga od ronda powinna zostać poszerzona i powinien zostać dodany jeden pas , po co tam tyle pasa zieleni ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *