Dlaczego kładka przy Urzędzie Miasta Rumi jest zamknięta?

Dlaczego kładka przy urzędzie miasta jest zamknięta?
Kładka przy urzędzie miasta jest zamknięta. (fot. UM Rumia)
Reklama
Reklama

Kładka nad Zagórską Strugą, która znajduje się w Rumi pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową, będzie nieczynna prawdopodobnie do połowy kwietnia 2024 r.

Na wskazanym odcinku powstanie nowoczesny ciąg rekreacyjny, pojawi się też nowa kładka. Inwestycję realizuje spółka Inpro w porozumieniu z Urzędem Miasta Rumi.

Reklama
Reklama

Dojście do ul. Sobieskiego i Torowej jest jak najbardziej możliwe. W związku z modernizacją piesi muszą nadłożyć około 100 metrów, przemieszczając się dotychczasowym chodnikiem.

Finansowana przez dewelopera przebudowa nadrzecznych terenów Zagórskiej Strugi ma uatrakcyjnić przestrzeń publiczną zlokalizowaną w obrębie budowanego osiedla o nazwie „Rumia Centralna”. Zgodnie z planem – na powierzchni obejmującej zarówno obszar miejski, jak i teren spółki – powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku.

Co buduje się w Rumi?

Więcej o tym, co buduje się w Rumi przeczytasz w kategorii INWESTYCJE.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *