Będzie nowe osiedle w Rumi. W zamian – remont brzegu Zagórskiej Strugi.

Będzie nowe osiedle w Rumi. W zamian – remont brzegu Zagórskiej Strugi.
Reklama
Reklama

Deweloper Inpro zbuduje nowe osiedle, nazwane „Rumia Centralna”. Znamy pierwsze wizualizacje projektu. Przy okazji budowy, „metamorfozę” przejdzie także fragment brzegu Zagórskiej Strugi.

Nowe osiedle w Rumi – „Rumia Centralna”

We wtorek (22 czerwca) miasto opublikowało komunikat informujący o nawiązaniu współpracy z firmą Inpro. Deweloper zbuduje w Rumi nowe osiedle, nazwane „Rumia Centralna. Wieżowiec stanie pomiędzy torami kolejowymi (ul. Torowa), a ulicą Sobieskiego.

Przy okazji swojej inwestycji, przedsiębiorstwo zaprojektuje, sfinansuje i zmodernizuje pobliski fragment brzegu rzeki Zagórska Struga.

Wizualizacje nowego osiedla Rumia Centralna, udostępnione przez dewelopera.

Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu, budowa osiedla „Rumia Centralna” planowana jest na wiosnę 2022 roku.

Wizualizacje nowego osiedla Rumia Centralna, udostępnione przez dewelopera.

Przebudowa fragmentu brzegu rzeki Zagórska Struga

Co zmieni się w związku z przebudową nadrzecznych terenów Zagórskiej Strugi? Cytując urząd: [modernizacja] „znacząco uatrakcyjni przestrzeń publiczną zlokalizowaną w obrębie przygotowywanej inwestycji deweloperskiej o nazwie „Rumia Centralna”. Zgodnie z planem – na powierzchni obejmującej zarówno obszar miejski, jak i teren osiedla – powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku.

Jeden z mieszkańców, Pan Jakub, zapytał o to czy został zorganizowany przetarg na zagospodarowanie tego terenu i czy został wybrany najkorzystniejszy projekt dla miasta i mieszkańców. Oto odpowiedź, jaką uzyskał:

– W przypadku tej inwestycji, nie był konieczny przetarg. Deweloper „przy okazji realizacji swojej inwestycji” dokona rewitalizacji ciągu wzdłuż rzeki. Jako miasto będziemy mieć wpływ na zaproponowane projekty – odpowiedział urząd na swoim oficjalnym profilu.

Wizualizacje nowego osiedla Rumia Centralna, udostępnione przez dewelopera.

Rozpoczęcie prac związanych z przebudową brzegu Zagórskiej Strugi nastąpi po uruchomieniu budowy osiedla „Rumia Centralna”. Do tego czasu przygotowywany będzie projekt.

Na co liczy deweloper i miasto?

Porozumienie zostało podpisane na terenie, który w przyszłości przejdzie „metamorfozę”. Dokument sygnowali burmistrz Rumi Michał Pasieczny oraz wiceprezes zarządu Inpro Robert Maraszek.

W zamysłach dewelopera, nowe miejsce ma się stać „centrum” oraz „wizytówką miasta„.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Urzędem Miasta Rumi. Wierzymy, że projekt obejmujący rewitalizację terenów zielonych stworzy jedną z nowych lokalnych atrakcji. Korzystać z niej będą wszyscy mieszkańcy Rumi, w tym również właściciele mieszkań naszej nowej inwestycji. Liczymy, że wspólnie z władzami samorządowymi uda nam się stworzyć nowe centrum, które stanie się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i nową wizytówką miasta – powiedział Robert Maraszek, wiceprezes zarządu spółki Inpro.

Podpisanie porozumienia pomiędzy deweloperem, a miastem (fot. UM Rumia)

– Cieszymy się ogromnie, że kolejny fragment ciągu pieszo-rowerowego, tym razem pomiędzy drogą krajową a torami kolejowymi, będzie zrewitalizowany. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki współpracy z deweloperem Inpro. Jak na razie tę piękną architekturę, zieleń i teren do czynnego wypoczynku widzimy tylko na wizualizacjach, ale już niedługo to się ziści, dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało się partnera zachęcić do przeprowadzenia tej inwestycji – podsumowuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Co powstaje w Rumi? Inwestycje, remonty i budowy.

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi publikuję w kategorii na blogu: INWESTYCJE.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Tomasz

    Co dalej z projektem „Rumia Centralna” ? Prace miały rozpocząć się w 2023 ale na tę chwile nic się nie dzieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *