Dlaczego w Rumi wylądował X-Wing z Gwiezdnych Wojen?

Dlaczego w Rumi wylądował X-Wing z Gwiezdnych Wojen?
Reklama
Reklama

Zdjęcie X-Winga zaparkowanego w lokalnym lesie wzbudziło w miniony weekend zachwyt na fanpage’u Tymczasem w Rumi i w rumskim internecie™. Wielu z Was zadawało pytanie „o co tak właściwie chodzi?”, dlatego też postanowiłem poświęcić temu zdarzeniu osobny wpis na blogu.

Domysłów było sporo, zresztą – całkiem zabawnych. 🙂 Niektórzy z Was sugerowali, że X-Wing leciał do Wejherowa, pod pomnik Dartha Vadera, ale po drodze się zgubił. 🙂

Prawda jest jednak taka, że legendarny już myśliwiec Incom T-65 stanowił rekwizyt podczas rajdu tematycznego utrzymanego w klimacie Gwiezdnych Wojen (ang. Star Wars).

Wydarzenie zostało zorganizowane pod nazwą „W Akademii Jedi”, przez Powiatowy Zespół Szkół w Rumi, Stowarzyszenie Miłośników Turystyki Włóczykij oraz grupę wolontariuszy. Podczas wyzwania uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z nich musiała wykonać szereg zadań na terenie rumskich szkół oraz w pobliskim lesie.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Rumi podczas wykonywania zadań. (fot. SP nr 4 w Rumi / facebook.com)
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Rumi podczas wykonywania zadań. (fot. SP nr 4 w Rumi / facebook.com)

Na szczęście, jak relacjonowaliście w komentarzach pod wpisem, uczestnikom rajdu udało się odnaleźć i uratować pilota X-Winga:

fot. Hubert Wyszecki, zdjęcie od czytelnika bloga.

Harry Potter w Rumi. Peron 9 i 3/4 w Rumi Janowie

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy rajd tematyczny wzbudza duże zainteresowanie wśród mieszkańców. W kwietniu 2018 roku słynny peron 9 i 3/4 został przeniesiony do Rumi Janowa. Jeden z czytelników przesłał mi zdjęcie młodzieży w specyficzny sposób ozdabiającej peron SKM.

Peron 9 i 3/4 w Rumi Janowie. Montaż dekoracji do rajdu fabularnego w 2018 roku. (zdjęcie od czytelnika)

Akcja szybko stała się viralem. Fotografia zdobyła ponad 1,2 tysiąca reakcji, 281 komentarzy i została udostępniona dalej 48 razy. Jak się okazało, w Szkole Podstawowej na ul. Batorego organizowano tego dnia rajd tematyczny z Harrym Poterem. Po zakończeniu zabawy, płachta została zdjęta. 🙂

Rumia na wesoło

…czyli mniej poważna strona naszego miasta. 🙂 Znajdziesz tu śmieszne obrazki o Rumi, rumskie memy, zabawne filmiki, anegdoty, dowcipy i inne materiały bardziej “na luzie”. 🙂 Kliknij i przejdź do kategorii.

Lub sprawdź jeden z przykładowych wpisów, w którym prezentuję różne, odmienne wizje dotyczące naszego miasta – z przymrużeniem oka: Rumia w alternatywnej rzeczywistości.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *