Długoletnie małżeństwa odznaczone w Rumi

Reklama
Reklama

Miniony tydzień był szczególnie wyjątkowy dla sześciu małżeństw z Rumi, które świętowały swoją 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji każde z nich zostało odznaczone prezydenckimi medalami.W tym tygodniu swoje „złote gody”, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego, świętowało 6 par z Rumi: Jerzy i Jadwiga Kopińscy, Stanisław i Teresa Dziura, Edmund i Agnieszka Miotke, Jan i Ewa Marcinkowscy, Roman i Krystyna Andrzejewscy oraz Mieczysław i Celestyna Niećkowscy. Każda z nich została odznaczona „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, czyli 35 mm odznaką o kształcie sześciopromiennej, srebrzonej i oksydowanej gwiazdy, z ornamentowanymi promieniami. Ceremonia odbyła się w miniony czwartek (17 października) na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Reklama
Reklama

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. Zastępca burmistrza, wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinicki, podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył życzenia.

Niewiele dłużej stąpam po tym świecie, niż jesteście państwo w związku małżeńskim. To pokazuje, że można przejść przez życie w atmosferze zgodności i zrozumienia. Nam pozostaje tylko brać z państwa przykład oraz życzyć zdrowia i wytrwałości – powiedział Piotr Wittbrodt.

O oprawę muzyczną uroczystości zadbali wspólnie Anna Osior i Krzysztof Brzozowski, którzy odtworzyli utwory z lat młodości jubilatów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *