Nowy pawilon dla bezdomnych psów otwarty! Zobacz nagranie!

nowy pawilon w schronisku dla psow w Gdyni

Już żaden psiak ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” nie spędzi zimy na zewnątrz! Dziś na terenie placówki oficjalnie otwarto nowy, ogrzewany pawilon.


Gdyńskie schronisko OTOZ Animals przejęło 1 stycznia 2006 roku. Pod opiekę stowarzyszenia trafiły od tego czasu 1022 psy i 338 kotów.

Reklama Reklama

– Czas, który minął wypełniały radości i smutki. Udało się nam pomóc tysiącom bezdomnych zwierząt. Cieszyliśmy się, kiedy pustoszały kojce, a zwierzaki odchodziły do nowych domów. Było nam smutno, gdy w schronisku pojawiały się nowe zwierzęta zebrane z ulic, porzucone przez swoich dotychczasowych opiekunów. Adopcję zwierząt przez cały okres naszej działalności traktujemy priorytetowo. – czytamy na stronie

Do placówki przybywają i przybywać będą wciąż nowe zwierzęta, którym trzeba zapewnić odpowiednie warunki bytowe. W tym celu przeprowadzono kapitalny remont Ciapkowa. W roku 2013 rozpoczęła się budowa nowego ocieplanego pawilonu z przylegającymi do niego wybiegami, który zastąpił stare, nie nadające się już do użytku betonowe, małe boksy. W 2018 roku dzięki Miastu Gdynia oraz fundacji Animalsi powstała nowa kociarnia z wolierami.

Teraz oficjalnie otwarto kolejny ogrzewany pawilon, tym razem przeznaczony specjalnie dla psów. Może on pomieścić nawet 170 czworonogów. Pawilon ma wydzielone boksy dla zwierząt i część zewnętrzną, z której mogą korzystać czworonogi. Jest też osobne pomieszczenie dla szczeniaków. Koszt inwestycji wyniósł prawie 4 miliony złotych.

To budynek przeznaczony dla psów do adopcji. Są tu ocieplane boksy, gdzie psiaki mają swoje legowiska i są karmione. Do każdego z pomieszczeń przylegają wybiegi zewnętrzne. W tej chwili mamy w nim około stu zwierząt z najstarszej części schroniska, które dotąd przebywały w boksach zewnętrznych – mówi Katarzyna Kownacka, kierownik schroniska OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.

Zobacz nagranie:

Reklama Reklama

To kolejny etap modernizacji gdyńskiego schroniska, ale to jeszcze nie koniec zmian. Niedawno ruszyły prace przygotowawcze do budowy kolejnego elementu. W miejscu starych boksów dla psów ma powstać budynek weterynarii o powierzchni 204 m2. Do użytku zostanie oddany latem przyszłego roku. Koszt tej inwestycji to około 2 miliony złotych.

W części weterynaryjnej będziemy leczyć czworonogi. Będzie ona połączona ze szpitalem i z izolatką, gdzie umieścimy zwierzęta po operacjach i zakaźnie chore – mówi Kownacka.

Pomoc dla bezdomnych zwięrząt

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” cały czas potrzebne są dary od sponsorów i osób prywatnych. W schronisku zawsze przydadzą się:

  • sucha karma dla psów i kotów
  • karma w puszkach dla psów i kotów
  • koce, ręczniki, legowiska dla psów i kotów
  • ubranka zimowe dla psów
  • słoma
  • budy dla psów
  • klatki transportowe dla psów i kotów (różne rozmiary – najlepiej duże)
  • materiały budowlane (farby, kafelki, pędzle, gładzie szpachlowe, itp)
  • wszelkie inne dary mogące pomóc schronisku

Konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni na darowizny pieniężne: PKO Bank Polski 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344.

Reklama Reklama

zdjęcie tytułowe: Flash & Fetch Photography, źródło: Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *