Nowy pawilon dla bezdomnych psów otwarty! Zobacz nagranie!

nowy pawilon w schronisku dla psow w Gdyni
Reklama
Reklama

Już żaden psiak ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” nie spędzi zimy na zewnątrz! Dziś na terenie placówki oficjalnie otwarto nowy, ogrzewany pawilon.


Gdyńskie schronisko OTOZ Animals przejęło 1 stycznia 2006 roku. Pod opiekę stowarzyszenia trafiły od tego czasu 1022 psy i 338 kotów.

Reklama
Reklama

– Czas, który minął wypełniały radości i smutki. Udało się nam pomóc tysiącom bezdomnych zwierząt. Cieszyliśmy się, kiedy pustoszały kojce, a zwierzaki odchodziły do nowych domów. Było nam smutno, gdy w schronisku pojawiały się nowe zwierzęta zebrane z ulic, porzucone przez swoich dotychczasowych opiekunów. Adopcję zwierząt przez cały okres naszej działalności traktujemy priorytetowo. – czytamy na stronie

Do placówki przybywają i przybywać będą wciąż nowe zwierzęta, którym trzeba zapewnić odpowiednie warunki bytowe. W tym celu przeprowadzono kapitalny remont Ciapkowa. W roku 2013 rozpoczęła się budowa nowego ocieplanego pawilonu z przylegającymi do niego wybiegami, który zastąpił stare, nie nadające się już do użytku betonowe, małe boksy. W 2018 roku dzięki Miastu Gdynia oraz fundacji Animalsi powstała nowa kociarnia z wolierami.

Teraz oficjalnie otwarto kolejny ogrzewany pawilon, tym razem przeznaczony specjalnie dla psów. Może on pomieścić nawet 170 czworonogów. Pawilon ma wydzielone boksy dla zwierząt i część zewnętrzną, z której mogą korzystać czworonogi. Jest też osobne pomieszczenie dla szczeniaków. Koszt inwestycji wyniósł prawie 4 miliony złotych.

To budynek przeznaczony dla psów do adopcji. Są tu ocieplane boksy, gdzie psiaki mają swoje legowiska i są karmione. Do każdego z pomieszczeń przylegają wybiegi zewnętrzne. W tej chwili mamy w nim około stu zwierząt z najstarszej części schroniska, które dotąd przebywały w boksach zewnętrznych – mówi Katarzyna Kownacka, kierownik schroniska OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.

Zobacz nagranie:

To kolejny etap modernizacji gdyńskiego schroniska, ale to jeszcze nie koniec zmian. Niedawno ruszyły prace przygotowawcze do budowy kolejnego elementu. W miejscu starych boksów dla psów ma powstać budynek weterynarii o powierzchni 204 m2. Do użytku zostanie oddany latem przyszłego roku. Koszt tej inwestycji to około 2 miliony złotych.

W części weterynaryjnej będziemy leczyć czworonogi. Będzie ona połączona ze szpitalem i z izolatką, gdzie umieścimy zwierzęta po operacjach i zakaźnie chore – mówi Kownacka.

Pomoc dla bezdomnych zwięrząt

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” cały czas potrzebne są dary od sponsorów i osób prywatnych. W schronisku zawsze przydadzą się:

 • sucha karma dla psów i kotów
 • karma w puszkach dla psów i kotów
 • koce, ręczniki, legowiska dla psów i kotów
 • ubranka zimowe dla psów
 • słoma
 • budy dla psów
 • klatki transportowe dla psów i kotów (różne rozmiary – najlepiej duże)
 • materiały budowlane (farby, kafelki, pędzle, gładzie szpachlowe, itp)
 • wszelkie inne dary mogące pomóc schronisku

Konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni na darowizny pieniężne: PKO Bank Polski 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344.

zdjęcie tytułowe: Flash & Fetch Photography, źródło: Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *