Do ślubowania wystąp!

Reklama
Reklama

Choć od ponad dwóch tygodni wdrażają się w szkolne obowiązki, to dopiero teraz stali się pełnoprawnymi członkami tej społeczności. Mowa o pierwszakach z rumskich podstawówek, którzy w minionym tygodniu złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. W uroczystości uczestniczyli rodzice, dyrektorzy oraz przedstawiciele władz miasta.Podczas wydarzenia młodzi uczniowie z rumskich szkół podstawowych wspólnie odśpiewali hymn narodowy, złożyli uroczystą przysięgę i poddali się oficjalnemu pasowaniu na oczach kilkuset osób zebranych w hali MOSiR. Świadkami mianowania byli m.in. rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz starsi koledzy pierwszaków. O tym, co czeka świeżo upieczonych uczniów, mówił zastępca burmistrza miasta.

Reklama
Reklama

Chciałbym, żebyście zapamiętali ten dzień jako wyjątkowy. Aby po symbolicznym dotknięciu gigantycznego szkolnego ołówka, otworzyła się przed wami furtka do wyjątkowej podróży, podczas której zdobędziecie wiedzę i nawiążecie wspaniałe przyjaźnie, a w tym wszystkim towarzyszyć wam będą wasi dumni rodzice. Tego wam wszystkim życzę – powiedział podczas uroczystości Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

Uczniów, za pomocą ogromnych szkolnych ołówków, pasowali wspólnie: dyrektorzy szkół, przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki oraz zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt. Po uroczystym mianowaniu świeżo upieczeni pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz zostali zaproszeni do pamiątkowych zdjęć.

Część artystyczną wydarzenia z 17 września, przygotowana przez chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej numer 10 pod kierownictwem Anny Bronowickiej. (fot. Urząd Miasta Rumi)

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *