Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi będzie miał swojego zastępcę

Reklama
Reklama

Zgodnie z uchwała podjętą przez Radę Miasta Rumi podczas ostatniej sesji, Agnieszka Skawińska – dyrektor MDK w Rumi, doczeka się swojego zastępcy.

Decyzja o zmianie statutu Miejskiego Domu Kultury w Rumi zapadła podczas sesji z 24 czerwca br. Jak argumentują samorządowcy, utworzenie nowego stanowiska spowodowane jest koniecznością podziału obowiązków spoczywających na dyrektorze placówki, który dotychczas kierował nią jednoosobowo.

Reklama
Reklama

Społeczność naszego miasta jest niezmiernie aktywna i bardzo licznie uczestniczy we wszystkich imprezach i wydarzeniach organizowanych przez MDK. Miejski Dom Kultury wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Rumi, stale zwiększa nie tylko liczbę wydarzeń, ale także zwiększa ich różnorodność, co powoduje, że nasi mieszkańcy wypoczywają i bawią się w Rumi, ponieważ nie muszą korzystać z konkurencyjnych atrakcji organizowanych w sąsiednich gminach. Tym samym występuje również potrzeba zwiększenia koordynacji działań przy organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

teatr letni w rumi, mdk rumia
Jedną z najnowszych inicjatyw MDK w Rumi jest plenerowy Teatr pod gwiazdami, zorganizowany na początku lipca. Wydarzenie okazało się hitem.
Zobacz relację. (fot. Paweł Jałoszewski)

Powołanie stanowiska pozwoli również na stabilne zarządzanie placówką podczas usprawiedliwionej nieobecności dyrektora. Do obowiązków zastępcy dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Rumi będzie należeć:

  • prowadzenie sekcji edukacyjnych i sportowych dla dzieci,
  • organizacja wycieczek rowerowych,
  • organizacja i koordynacja imprez artystycznych i rozrywkowych,
  • obsługa stron internetowych MDK RUMIA i mediów społecznościowych,
  • wykonywanie innych czynności zleconych przez dyrektora lub osobę do tego upoważnioną,
  • inne zadania przekazane przez Dyrektora.

Zgodnie z nowymi zapisami statutu, zastępce dyrektora powołuje i odwołuje on sam, po zasięgnięciu opinii Burmistrza Miasta. Dotychczas nie poznaliśmy jeszcze żadnego konkretnego kandydata. Aktualizacja: No proszę. Jednak fanpage Tymczasem w Rumi to siła. 😉 Zgodnie z komentarzem pod tym wpisem, na swojego zastępce Pani Agnieszka Skawińska wyznaczyła Michała Gaja. Gratulacje!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *