Dzieciaki górą! Najmłodsi przejęli władzę w Rumi!

Dzieciaki górą! Najmłodsi przejęli władzę w Rumi!
Reklama
Reklama

Na hali MOSiR Rumia odbyła się dziś (31 maja) specjalna, okolicznościowa, trzecia już sesja Dziecięcej Rady Miasta. W jej obradach wzięli udział przewodniczący „dorosłej” Rady Miejskiej Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi Piotr Wittbrodt oraz młodzi radni, czyli reprezentanci rumskich przedszkoli i szkół podstawowych.Jak nie trudno się domyśleć, wydarzenie zostało zaplanowane w związku z odbywającym się w sobotę Dniu Dziecka i w ramach projektu „Rumia oczami dzieci”. W debacie, w roli radnych, uczestniczyli podopieczni: „Słonecznej Jedynki”, „Iskierki”, oddziału przedszkolnego SP nr 1, „Bajki”, „Przedszkola pod Topolą”, Maluszkowa, Przedszkola Mądry Maluch, a także Przedszkola Niepublicznego Junior.

Reklama
Reklama

Reprezentanci każdej placówki przedstawili zebranym własny projekt uchwały, który ich zdaniem mógłby uatrakcyjnić miasto. Propozycje dotyczyły m.in. wydania gigantycznej gry planszowej nawiązującej do historii miasta, latające plecaki, utworzenie „wrotowiska” oraz stworzenie parku edukacji i zabawy. Koszty projektów wahają się od 2,5 do „nieskończoności złotówek”. Mimo to nowa rada niemal jednogłośnie zdecydowała o realizacji przedsięwzięć.

W nagrodę za swoją ciężką pracę, radni na koniec otrzymali zimne lody, oficjalny certyfikat oraz upominki przygotowane przez Urząd Miasta.

Na hali MOSiR Rumia odbyła się dziś (31 maja) specjalna, okolicznościowa, trzecia już sesja Dziecięcej Rady Miasta. W jej obradach wzięli udział przewodniczący "dorosłej" Rady Miejskiej Ariel Sinicki, Burmistrz Rumi Michał Pasieczny, jego zastępcy oraz młodzi radni, czyli reprezentanci rumskich przedszkoli i szkół podstawowych.

zdjęcie tytułowe: Piotr Bartelke, źródło: Urząd Miasta Rumi, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *