Dzieła Stanisława Moniuszki porwały publiczność w Rumi

W niedzielę (2 czerwca) w Kościele p.w. Św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi odbył się koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Artyści wykonali najbardziej znane dzieła kompozytora, ojca polskiej opery narodowej.
Reklama
Reklama

W niedzielę (2 czerwca) w Kościele p.w. Św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi odbył się koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Artyści wykonali najbardziej znane dzieła kompozytora, ojca polskiej opery narodowej.Podczas niedzielnego koncertu, wpisującego się w szereg wydarzeń w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Moniuszkowskiego, wystąpiło oķoło 100 artystów. Na scenie mogliśmy posłuchać m.in.: Annę Kingę Osior (sopran), Kamila Pękałę (baryton), Chór Św.Cecylii oraz Pomorską Orkiestrę Symfoniczną, pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego. Wydarzenie poprowadził tenor pochodzący z Rumi, Marek Gerwatowski.

Reklama
Reklama

W repertuarze pojawiły się m.in. uwertura z opery Halka, (Pomorska Orkiestra Symfoniczna),  modlitwa „Ojcze z niebios” z III aktu tejże opery (Chór Św. Cecylii) czy aria Miecznika „Kto z mych dziewek”, pochodzącą ze Strasznego dworu. Nie zabrakło także innych pieśni w wykonaniu chóru oraz solistów, taki jak „Kum i Kuma” czy „Krakowiaczka”.

źródło: MMK Fotografia

Brawurowa gra orkiestry oraz wspaniały śpiew artystów spowodował, że koncert został przyjęty przez publiczność długimi owacjami na stojąco i bisem, którym była pieśń „Prząśniczka”, wykonana wspólnie przez wszystkich zgromadzonych na koncercie.

– Bardzo się cieszymy, że niedzielny koncert został  przyjęty przez publiczność z tak wielką serdecznością – mówią pomysłodawcy i organizatorzy imprezy, Krzysztof Brzozowski i Marek Gerwatowski. Wydarzenie zostało współfinansowane przez Urząd Miasta Rumia oraz Powiat Wejherowski

źródło: informacja prasowa organizatorów, zdjęcia: MMK Fotografia, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Kamil

    Pękala nie Pękała…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *