Efektowne skoki i piruety na łyżworolkach już w ten weekend!

Efektowne skoki i piruety na łyżworolkach już w ten weekend!
Reklama
Reklama

Już po raz drugi do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi przybędą miłośnicy rolkarstwa figurowego z całego kraju. Okazją do spotkania i rywalizacji będą II Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi. Te wyjątkowe na skalę kraju zawody odbędą się 8 czerwca (sobota). Wstęp na widownię jest bezpłatny.Jazda figurowa na rolkach jest stosunkowo młodą, lecz dynamicznie rozwijającą się w Polsce dyscypliną sportu. By zdobyć uznanie sędziów i publiczności, zawodnicy wykonują kilkuminutowe układy choreograficzne w rytm muzyki. Zazwyczaj nie brakuje widowiskowych skoków czy piruetów.

Reklama
Reklama

Sport ten uczy dyscypliny, cierpliwości oraz wytrwałości. Mogą go uprawiać zarówno dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli czy seniorzy. Nierzadko zdarza się, że rodzic trenującego dziecka sam zaczyna jeździć i próbuje swoich sił w amatorskich zawodach.

Jak podkreślają organizatorzy tego wydarzenia z Klubu Jazdy Figurowej „Spin on Rolls Rumia”, do tej pory polscy zawodnicy startowali wyłącznie poza granicami kraju, gdyż na terenie Polski nie odbywały się zmagania o takiej randze. Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi stały się więc szansą na integrację środowiska rolkarskiego oraz wymiany doświadczeń.

Mistrzostwa objął patronatem Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Więcej szczegółów o zawodach pod tym linkiem (kliknij).

źródło: Urząd Miasta Rumi, materiały organizatorów


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *