Festiwal Literackie Janowo. Artur Andrus i Cezary Harasimowicz w Rumi

Festiwal Literackie Janowo. Artur Andrus i Cezary Harasimowicz w Rumi
Reklama
Reklama

Za nami pierwsza odsłona Festiwalu Literackie Janowo! Jak podsumowują organizatorzy, spotkała się z ona „z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem mieszkańców”.

W sobotnie popołudnie, 17 września, Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprosiła mieszkańców na pierwszą w historii odsłonę Festiwalu Literackie Janowo. Rumianie zakończyli lato podczas wydarzenia plenerowego, którego gośćmi będą Artur Andrus i Cezary Harasimowicz. Spotkanie poprowadził Marcin Okoniewski, znany jako „Okoń w sieci”. Z myślą o dzieciach odbyły się również warsztaty literacko-plastyczne.

Wciągające rozmowy o książkach, filmach i inspiracjach, spontaniczne interakcje z publicznością, warsztaty kreatywne dla całych rodzin, energetyzujące dźwięki flamenco, a na zakończenie porywający do tańca swing w wykonaniu Trójmiejskiej Kapeli Swingowej – tak można podsumować literackie zakończenie lata z rumską biblioteką. Podczas Festiwalu Literackiego publiczność dowiedzieć się mogła między innymi, jaką postacią z bajki czuje się Artur Andrus. Natomiast dzieci zostały przywitane donośnym „ko, ko, ko” przez najprawdziwszą kurę Adelę z bajek Joanny Krzyżanek.

fot. Joanna Kowalczuk / Stacja Kultura

– Literackie Janowo to całkiem nowa pozycja w naszym kalendarzu imprez. Liczymy, że uda nam się kontynuować tę inicjatywę w przyszłych latach. Każdego roku chcemy zapraszać do janowskiego parku znanych artystów i pisarzy. Ten poczet otworzyli Cezary Harasimowicz i Artur Andrus. Sądzimy, że taka formuła się przyjmie i w przyszłości spotka się z równie dużym zainteresowaniem mieszkańców – mówi Dariusz Rybacki, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas? Jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi? Dowiesz się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *