Pędził przez Rumię, został ukarany

Pędził przez Rumię, został ukarany
Reklama
Reklama

Podczas porannej kontroli drogowej policjanci zatrzymali na terenie Rumi kierowcę Volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W poniedziałek (19 września) policjanci ruchu drogowego skontrolowali w Rumi 36-letniego-mężczyznę, z powiatu stargardzkiego. Kierowca Volkswagena Passata na obowiązującej 50-tce jechał z prędkością 103 km/h.

Reklama
Reklama

– W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymują takiemu kierowcy prawo jazdy. Termin zatrzymania uprawnień wynosi 3 miesiące. Tak też było w tym przypadku – informują funkcjonariusze.

Mężczyzna za wykroczenie drogowe został także ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi. Jeśli po odzyskaniu uprawnień kierowca ponownie przekroczy prędkość od 51-60 km/h, to w przypadku recydywy zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł.

Oszuści znaleźli nowy sposób. “Żerują na ludzkiej nieświadomości”

W ostatnim czasie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie opublikowali komunikat ostrzegający przed nowym rodzajem oszustwa. Tym razem chodzi o nieuczciwych sprzedawców oferujących w internecie węgiel. Sprawdź wpis na blogu na ten temat.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *