Reklama Reklama

Pędził przez Rumię, został ukarany

Podczas porannej kontroli drogowej policjanci zatrzymali na terenie Rumi kierowcę Volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Reklama Reklama

W poniedziałek (19 września) policjanci ruchu drogowego skontrolowali w Rumi 36-letniego-mężczyznę, z powiatu stargardzkiego. Kierowca Volkswagena Passata na obowiązującej 50-tce jechał z prędkością 103 km/h.

– W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymują takiemu kierowcy prawo jazdy. Termin zatrzymania uprawnień wynosi 3 miesiące. Tak też było w tym przypadku – informują funkcjonariusze.

Mężczyzna za wykroczenie drogowe został także ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi. Jeśli po odzyskaniu uprawnień kierowca ponownie przekroczy prędkość od 51-60 km/h, to w przypadku recydywy zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł.

Oszuści znaleźli nowy sposób. “Żerują na ludzkiej nieświadomości”

W ostatnim czasie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie opublikowali komunikat ostrzegający przed nowym rodzajem oszustwa. Tym razem chodzi o nieuczciwych sprzedawców oferujących w internecie węgiel. Sprawdź wpis na blogu na ten temat.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama Reklama

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *