Filmy animowane w Stacji Kultura w Rumi

Filmy animowane w Stacji Kultura w Rumi
Reklama
Reklama

W czerwcu Stacja Kultura zaprosiła sześciolatki z rumskich szkół na pokazy filmów animowanych, które zwyciężyły tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. W tym roku święto animacji odbywało się w wersji online. 

Rumska biblioteka, która współorganizowała pokazy konkursowe dla dorosłych i dzieci przez ostatnie sześć lat, dostała propozycję zaprezentowania młodym widzom zwycięskich animacji. Nagrodzone filmy zostały wybrane przez widzów w wieku przedszkolnym. 

Reklama
Reklama

Zaproszone sześciolatki przekonały się jaki gust ma małoletnia widownia z innych miast Polski i skomentowały jej wybór. Najbardziej przypadły im do gustu filmy o zwierzętach. Salwy śmiechu wywoływał obraz „Co robią świstaki?” oraz kończąca blok filmowy animacja do improwizowanej piosenki pięcioletniego Gucia Wawszczyka „Słońce i woda”

Pokazy filmów animowanych w Stacji Kultura w Rumi (mat. organizatora)

Dodatkową atrakcją była krótka lekcja biblioteczna poświęcona akcji czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”, która przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Z tej okazji każdy uczestnik otrzymał od biblioteki małą niespodziankę.

Od 14 czerwca Stacja Kultura wróciła do pracy w godzinach od 9:00 do 20:00. Otwarto czytelnię i dostęp do komputerów, ale ciągle w ograniczonym zakresie. Nadal obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *