Finisaż wystawy malarstwa Anny Sobolewskiej

Finisaż wystawy malarstwa Anny Sobolewskiej
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza na finisaż wystawy malarstwa Anny Sobolewskiej.

Kilka słów od autorki:

Reklama
Reklama

Nazywam się Anna Sobolewska, mieszkam w Rumi. Jestem absolwentką Liceum Plastycznego w Gdyni. Ukończyłam dwa kierunki jednolitych studiów magisterskich uzyskując tytuł magistra sztuki na UMK w Toruniu – w 2012 roku na kierunku „grafika”, w 2016 roku na kierunku „malarstwo”. Studiowałam na Akademii Umeni (Bańska Bystrzyca, Słowacja) jako uczestniczka rocznego stypendium. Oprócz malarstwa sztalugowego obroniłam dyplom z malarstwa ściennego. 

Las istnieje w mieście lub obok niego jak oddzielna dzielnica. Kto potrafi poruszać się po niej tak instynktownie jak po centrum? Od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego dzielą mnie trzy domy. Las zawsze miał swoje miejsce w mojej rzeczywistości. Miasteczko Las jest zamieszkane przez zwierzęta i rośliny, natomiast drogi wyznaczone przez ludzi. Niemal bezludne, ale nie puste. W prezentowanym cyklu obrazów nie uwzględniłam zwierząt, choć zapewne kryją się gdzieś w zaroślach.

Cykl składa się z obrazów powstałych w technice olejnej na płótnie. Jest efektem spacerów po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Sporą jego część stanowią nokturny.

Finisaż wystawy malarstwa Anny Sobolewskiej. 24 stycznia, godz. 18.00. Stacja Kultura w Rumi, ul. Starowiejska 2. Wstęp wolny!

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat wydarzeń, koncertów i imprez w Rumi znajdziesz w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

(źródło: mat. promocyjne Stacji Kultura w Rumi. Zdjęcie tytułowe: pexels.com)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *