Galeria Rumia z nowym właścicielem

Galeria Rumia z nowym właścicielem
Reklama
Reklama

Firma GT została nowym właścicielem Galerii Rumia. Inwestor zapowiada przebudowę oraz zmiany w funkcjonowaniu obiektu.

Galeria Rumia została oficjalnie otwarta 19 listopada 2009 roku. Obiekt znajduje się na ponad 1,6 ha działce w rejonie ulic Sabata i Jana III Sobieskiego w Rumi. Powierzchnia całkowita obiektu to 39 tys. mkw, z czego pod wynajem przeznaczonych jest 16,8 tys. mkw. 

Reklama
Reklama

Nowy właściciel Galerii Rumia

Na początku października 2021 roku Galeria Rumia została przejęta przez firmę GT (PKB Inwest Budowa/MDP). Inwestor już na wstępie zapowiedział znaczące zmiany w funkcjonowaniu galerii.

Co zmieni się w centrum? Według pojawiających się informacji, zmiany mają dotyczyć działalności i wyglądu obiektu, jego strategii marketingowej oraz procesu komercjalizacji galerii. Zarządzeniem Galerią Rumia zajmie się teraz firma IMV Polska, a jego komercjalizacją- spółka BOIG (The Blue Ocean Investment Group).

Nowe hasło reklamowe centrum brzmi: „Zawsze na fali” (dotychczas: „Warto tu być”). Hasło ma nawiązywać do planowanych zmian. Oznacza „nową jakość w zarządzaniu i funkcjonowaniu obiektu”, a także zapowiada „szybki rozwój i wzrost znaczenia Galerii na lokalnym rynku”.

Pierwsze nowości klienci mają odczuć jeszcze w 2021 roku.

Pomerania Outlet / Food Village Port Rumia / Retail Park Port Rumia

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza zapowiedź „metamorfozy” galerii handlowej w Rumi. We wrześniu 2018 roku firma DNB Assets Holdco (ówczesny zarządca Galerii Rumia) poinformowała, że przy ul. Sobieskiego powstanie centrum wyprzedażowePomerania Outlet”.

– Projekt spotyka się z dobrym przyjęciem wśród potencjalnych najemców, którzy widzą potrzebę powstania kolejnego centrum outletowego w tej części kraju. Wierzę, że po zakończeniu procesu rewitalizacji będzie on równie pozytywnie przyjęty wśród konsumentów – mówiła wówczas Izabella Wiszniewska – Oraczewska, członek zarządu DNB Assets Holdco Sp. z.o.o.

Kilka lat temu plany na rozbudowę swojej działalności w Rumi przedstawiła także firma Immochan. Według zapowiedzi z 2016 roku, w sąsiedztwie Portu Rumia CH Auchan (ul. Grunwaldzka) miały powstać dwa nowe obiekty – Food Village Port Rumia oraz Retail Park Port Rumia.

Żaden z powyższych planów nie został dotychczas zrealizowany.

(wpis na blogu opracowałem na podstawie: galeriarumia.com, galeriehandlowe.pl, retailnet.pl, propertynews.pl, wiadomoscihandlowe.pl)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *