Gdzie biegać w Rumi? Bieżnia i zajęcia sportowe dla mieszkańców

woman lacing up her gray and pink nike low top athletic shoe
Photo by Tirachard Kumtanom on Pexels.com
Reklama
Reklama

Gdzie pójść pobiegać w Rumi? Możesz to zrobić samemu lub w grupie! W naszym mieście nie brakuje zwolenników biegania i utrzymywania dobrej kondycji.

Gdzie pójść pobiegać w Rumi? Bieżnia w Rumi

Gdzie można pobiegać w Rumi? Chociażby na wyremontowanym Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza. Po przebudowie, powstała tam nowa, tartanowa bieżnia, licząca 6 torów. Zgodnie z zapewnieniami, ma być w końcu dostępna niezależnie od warunków atmosferycznych, dzięki budowie odwodnienia. Całość została otoczona nowym ogrodzeniem i odpowiednio oświetlona.

Reklama
Reklama
fot. MOSIR Rumia

Stadion MOSiR Rumia – gdzie jest? (Google Maps):

Wejście na bieżnie odbywa się przez recepcję, w godzinach otwarcia MOSiRu: poniedziałek – piątek: 7:00-22:00, sobota: 7:00-22:00, niedziela: 7:00-22:00. Opiekun: Witold Prena, +48 58 771-17-36 wew. 110

parkrun Rumia. Biegaj razem z innymi mieszkańcami!

parkrun rumia

Chciałbyś potrenować wspólnie z innymi mieszkańcami? Spróbuj parkrun Rumia! Co tydzień w sobotę grupa sympatyków biegania spotyka się punktualnie o 9:00 rano, aby wspólnie przebiec 5 kilometrową trasę wzdłuż Parku Starowiejskiego w Rumi i okolic.

Uczestnicy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Nie zaznasz tu niemiłych docinek i komentarzy. To przede wszystkim zgrana społeczność, bardzo otwarta na nowych uczestników. Warto podkreślić, że parkrun Rumia jest w całości organizowany przez wolontariuszy, na których wciąż jest zapotrzebowanie.

Znając kolekcjonerską naturę człowieka, organizatorzy parkrunu przygotowali specjalne paszporty, w których dzieci zbierają punkty za udział w biegu czy wolontariacie, a następnie wymieniają je na nagrody. Stąd też akcja „Sześć biegów na szóstkę!”, o której pisałem w osobnym wpisie.

Jak dołączyć do parkrun Rumia? Udział w biegu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie. Więcej informacji znajdziesz na stronie: parkrun.pl/rumia. Tam też odbywa się rejestracja zawodników.

Rumia Biega, czyli cykliczna impreza biegowa w Rumi

W wydarzeniach z cyklu Rumia Biega może wziąć każdy mieszkaniec, bez względu na swoją kondycję czy umiejętności. Nie ma przegranych i pokonanych – wygrywają wszyscy. Tu nie liczy się rywalizacja, tylko ruch i aktywność na świeżym powietrzu przez 30 minut. Bieg odbywa się po bieżni Stadionu Miejskiego w Rumi (ul. Mickiewicza 43), przy akompaniamencie muzyki. Na koniec organizatorzy przewidują słodkie niespodzianki oraz nagrody.

Bieg Tropem Wilczym w Rumi

W marcu w Rumi odbywa się Bieg Tropem Wilczym. Celem corocznego wydarzenia jest przede wszystkim upamiętnienie Polaków, którzy zapisali się na kartach historii w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP, a także propagowanie biegania jako optymalnej formy aktywności fizycznej.

Długość trasy wynosi 1963 metry. Określony dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego. Był nim Józef Franczak, który zmarł w 1963 roku.

Informacja na temat tegorocznej edycji i zapisów do niej znajdziesz we wpisie: Bieg Tropem Wilczym w Rumi.

Sport w Rumi 

Więcej o sporcie i rekreacji w Rumi przeczytasz w kategorii: Sport i zdrowie. Znajdziesz tam na przykład poradę, gdzie pójść na spacer w Rumi (Przepiękne trasy, idealne na wycieczkę).

(zdjęcie tytułowe: parkrun Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *