Gdzie pójść na spacer w Rumi? Przepiękne trasy, idealne na wycieczkę

Gdzie pójść na spacer mieszkając w Rumi? Jakie są najlepsze miejsca na wycieczki i spędzenie czasu na łonie przyrody? Wokół naszego miasta znajduje się tyle pięknych miejsc – warto więc wykorzystać atuty Rumi i wybrać się na leśne wędrówki!

Klub „Noga w nogę” Rumia. Turystyka zorganizowana 🙂

Reklama Reklama

Klub „Noga w nogę” Rumia zaprasza na wędrówkę w kierunku Świętej Góry w Gdyni Chyloni. Wycieczka odbędzie się 25 marca 2023 r. (sobota). Trasa Rumia – Święta Góra – Rumia liczy 14 km.

Zbiórka wszystkich chętnych na wędrowanie została wyznaczona na godzinę 10.00 na Dworcu PKP Rumia. Uwaga! W razie opadów deszczu wycieczka zostanie odwołana.

Podczas wycieczki zaplanowano ognisko, w miarę możliwości rozpalenia. Warto zabrać ze sobą, pieczywo i coś do picia. Opłata za udział w wycieczce wynosi 3 złote. Zebrane pieniądze, zostaną przekazane na karmę dla kotów i piesków z Ciapkowa w Gdyni.

Organizatorem wycieczki jest Klub „Noga w nogę” z Rumi, a grupie przewodniczyć będzie Roman Łuczak (tel. kont.: 888 233 200).

Poprzednie Wycieczki i spacery klubu „Noga w nogę” w Rumi w 2023 roku:

fot. Klub „Noga w nogę” Rumia
  • Rumia – Łężyce (14 km)
  • Rumia – Dolina Trzech Stawów (14 km)
  • Rumia – Wyspowo (13,8 km)
  • Rumia – Pomnik Ofiar Pól Minowych (Łężyce) (14 km)
  • Rumia – Lisia Polana (15 km)
  • Rumia – Długa Góra (15 km)
  • Rumia – Piekiełko (13 km)
Reklama Reklama

Piekiełko, niedaleko Rumi, to doskonałe miejsce na wycieczkę, ognisko i grilla. Polana jest ogólnodostępna, a zamiaru rozpalenia ogniska nie trzeba zgłaszać. Miejsce opisałem szczegółowo we wpisie Gdzie legalnie rozpalić ognisko w Rumi?.

Gdzie zrobic ognisko piekielko rumia
fot. Paweł Jałoszewski
fot. Paweł Jałoszewski
  • Rumia – Zbychowo (13 km). Trasa ta wiedzie przez tereny leśne, jest więc bezpieczna dla całych rodzin i dzieci. To jeden z moich ulubionych szlaków, niezależnie od pory roku.
Tablica z mapą spaceru Rumia - Zbychowo
fot. Paweł Jałoszewski
fot. Paweł Jałoszewski
fot. Paweł Jałoszewski
fot. Paweł Jałoszewski

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas? Jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi? Dowiesz się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *