Gdzie pójść na sanki w Rumi?

Gora Rumia Janowo Gdzie Na Sanki Wroclawska Poznanska Stare Zdjecia Rumi Tymczasem W Rumi 2021

Gdzie pójść pojeździć na sankach w Rumi? W jakich miejscach najczęściej zjeżdżają mieszkańcy Rumi? Jeśli szukasz górki, żeby pozjeżdżać w Rumi- podpowiadam, z własnego doświadczenia. 🙂

Górka przy ul. Poznańskiej i Wrocławskiej. Najlepsze miejsce do zjeżdżania na sankach w Rumi

Najpopularniejszym miejscem w Rumi do zjeżdżania na sankach, jabłuszku i wszystkich innych przyrządach jest sztucznie stworzona górka w Rumi Janowie. Zazwyczaj jak tylko pojawi się pierwszy śnieg, od razu możecie zobaczyć na niej śmiałków próbujących wykorzystać okazję.

Kiedyś w żartach nazwałem ją na łamach fanpage’u Tymczasem w Rumi „Giewont” i wydaje mi się, że coraz częściej możecie o niej usłyszeć właśnie w ten sposób. 😀

Małe wzgórze mieści się pomiędzy ulicami Poznańską i Wrocławską. Poniżej znajdziecie miejsce do zjeżdżania na sankach w Rumi, oznaczone dokładnie na mapie Google Maps:

Gdzie zabrać dziecko na sanki w Rumi?

Górka, o której mówimy, moim zdaniem idealnie nadaje się do sprawdzenia z dziećmi. Weźcie to pod uwagę podczas jednego ze spacerów po mieście. 🙂 Pamiętajcie tylko, żeby cały czas mieć swoje pociechy pod nadzorem. 🙂

Gdzie Pojsc Na Sanki Rumia Gora Rumia Janowo Wroclawska Poznanska Stare Zdjecia Rumi Snieg Zima W Rumi Tymczasem W Rumi 00003 1024x768
Reklama Reklama

Jak możecie sprawdzić na zdjęciach, wzgórze nie należy do najwyższych i jest bardzo łatwo dostępne, bez względu na wiek. Jego wysokość jest odpowiednia do zjeżdżania dla dzieci. Posiada kilka zboczy, dzięki czemu można samemu wybrać, jak długi zjazd nas interesuje. Wybór jest powalający – od 3 do (w porywach) 6 sekund. :))

Gdzie Pojsc Na Sanki Rumia Gora Rumia Janowo Wroclawska Poznanska Stare Zdjecia Rumi Snieg Zima W Rumi Tymczasem W Rumi 00001 1024x768

Góra Markowca w Rumi – czy można zjeżdżać?

Przez lata nieco wyższym i bardziej zróżnicowanym wzniesienie do jazdy na sankach w Rumi było Wzgórze Markowca (92 m n.p.m.). Z racji swojej dużej powierzchni i wielu zboczy, miejsce idealnie nadawało się zarówno do sprawdzenia z mniejszymi, jak i z nieco starszymi dziećmi.

Niestety, obecnie na Górze Markowca w Rumi prowadzona jest przebudowa (kliknij, aby poznać szczegóły). Miejsce nie jest dostępne dla mieszkańców.  

Warto w takim przypadku sprawdzić tereny w głębi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 🙂

Górka przy ulicy Różanej w Rumi

Gorka Ul Rozana Rumia
fot. Michał Czarkowski (zdjęcie od czytelnika)
Reklama Reklama

Mieszkańcy Rumi często wybierają się także na górkę przy Różanej. Jest nieco mniejsza niż wspomniana na początku wpisu górka przy ul. Wrocławskiej. Żeby przyjemnie z niej pozjeżdżać na sankach albo jabłuszku, warto poczekać aż spadnie trochę więcej śniegu.

Gdzie wyjść na sanki w Rumi? Propozycje

A jakie Wy znacie miejsca w Rumi, gdzie można pojeździć na sankach i korzystać z uroków zimy i śniegu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Kiedyś bardzo popularnym miejscem zjazdów było zagłębienie pomiędzy nasypem prowadzącym do wiaduktu, a nasypem ulicy Dąbrowskiego. Niestety budowa Netto, a właściwie jego parkingu, praktycznie miejsce to wyeliminowała.

  2. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *