Gdzie pójść na sanki w Rumi?

Reklama Reklama

Gdzie pójść pojeździć na sankach w Rumi? W jakich miejscach najczęściej zjeżdżają mieszkańcy Rumi? Jeśli szukasz górki, żeby pozjeżdżać w Rumi- podpowiadam, z własnego doświadczenia. 🙂

Najlepsze miejsce do zjeżdżania na sankach w Rumi

Najpopularniejszym miejscem w Rumi do zjeżdżania na sankach, jabłuszku i wszystkich innych przyrządach jest sztucznie stworzona górka w Rumi Janowie. Zazwyczaj jak tylko pojawi się pierwszy śnieg, od razu możecie zobaczyć na niej śmiałków próbujących wykorzystać okazję. Kiedyś w żartach nazwałem ją na łamach fanpage’u Tymczasem w Rumi „Giewont” i wydaje mi się, że coraz częściej możecie o niej usłyszeć właśnie w ten sposób. 😀

Lokalizacja (Google Maps):

Małe wzgórze mieści się pomiędzy ulicami Poznańską i Wrocławską. Poniżej znajdziecie miejsce do zjeżdżania na sankach w Rumi, oznaczone dokładnie na mapie Google Maps:

Gdzie zabrać dziecko na sanki w Rumi?

Górka, o której mówimy, moim zdaniem idealnie nadaje się do sprawdzenia z dziećmi. Weźcie to pod uwagę podczas jednego ze spacerów po mieście. 🙂 Pamiętajcie tylko, żeby cały czas mieć swoje pociechy pod nadzorem. 🙂

Jak możecie sprawdzić na zdjęciach, wzgórze nie należy do najwyższych i jest bardzo łatwo dostępne, bez względu na wiek. Jego wysokość jest odpowiednia do zjeżdżania dla dzieci. Posiada kilka zboczy, dzięki czemu można samemu wybrać, jak długi zjazd nas interesuje. Wybór jest powalający – od 3 do (w porywach) 6 sekund. :))

Górka przy ul. Poznańskiej i Wrocławskiej w Rumi – dawniej

O tym, jak fajne jest to miejsce do zjeżdżania na sankach i zabawy, przekonałem się kilkanaście lat temu. Spędzałem tam całe dnie. 🙂 Tak wyglądało wzniesienie (i osiedle, na którym się znajduje) latem 2003 roku.

Reklama Reklama

Góra Markowca w Rumi – czy można zjeżdżać?

Przez lata nieco wyższym i bardziej zróżnicowanym wzniesienie do jazdy na sankach w Rumi było Wzgórze Markowca (92 m n.p.m.). Z racji swojej dużej powierzchni i wielu zboczy, miejsce idealnie nadawało się zarówno do sprawdzenia z mniejszymi, jak i z nieco starszymi dziećmi.

Niestety, obecnie na Górze Markowca w Rumi prowadzona jest przebudowa (kliknij, aby poznać szczegóły). Miejsce nie jest dostępne dla mieszkańców.

Gdzie wyjść na sanki w Rumi? Propozycje

A jakie Wy znacie miejsca w Rumi, gdzie można pojeździć na sankach i korzystać z uroków zimy i śniegu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Reklama Reklama

2 komentarze do “Gdzie pójść na sanki w Rumi?”

  1. Kiedyś bardzo popularnym miejscem zjazdów było zagłębienie pomiędzy nasypem prowadzącym do wiaduktu, a nasypem ulicy Dąbrowskiego. Niestety budowa Netto, a właściwie jego parkingu, praktycznie miejsce to wyeliminowała.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz