Gdzie pójść na sanki w Rumi?

Gdzie pójść na sanki w Rumi?
Reklama
Reklama

Gdzie pójść pojeździć na sankach w Rumi? W jakich miejscach najczęściej zjeżdżają mieszkańcy Rumi? Jeśli szukasz górki, żeby pozjeżdżać w Rumi- podpowiadam, z własnego doświadczenia. 🙂

Górka przy ul. Poznańskiej i Wrocławskiej. Najlepsze miejsce do zjeżdżania na sankach w Rumi

Najpopularniejszym miejscem w Rumi do zjeżdżania na sankach, jabłuszku i wszystkich innych przyrządach jest sztucznie stworzona górka w Rumi Janowie. Zazwyczaj jak tylko pojawi się pierwszy śnieg, od razu możecie zobaczyć na niej śmiałków próbujących wykorzystać okazję.

Kiedyś w żartach nazwałem ją na łamach fanpage’u Tymczasem w Rumi „Giewont” i wydaje mi się, że coraz częściej możecie o niej usłyszeć właśnie w ten sposób. 😀

Małe wzgórze mieści się pomiędzy ulicami Poznańską i Wrocławską. Poniżej znajdziecie miejsce do zjeżdżania na sankach w Rumi, oznaczone dokładnie na mapie Google Maps:

Gdzie zabrać dziecko na sanki w Rumi?

Górka, o której mówimy, moim zdaniem idealnie nadaje się do sprawdzenia z dziećmi. Weźcie to pod uwagę podczas jednego ze spacerów po mieście. 🙂 Pamiętajcie tylko, żeby cały czas mieć swoje pociechy pod nadzorem. 🙂

Jak możecie sprawdzić na zdjęciach, wzgórze nie należy do najwyższych i jest bardzo łatwo dostępne, bez względu na wiek. Jego wysokość jest odpowiednia do zjeżdżania dla dzieci. Posiada kilka zboczy, dzięki czemu można samemu wybrać, jak długi zjazd nas interesuje. Wybór jest powalający – od 3 do (w porywach) 6 sekund. :))

Góra Markowca w Rumi – czy można zjeżdżać?

Przez lata nieco wyższym i bardziej zróżnicowanym wzniesienie do jazdy na sankach w Rumi było Wzgórze Markowca (92 m n.p.m.). Z racji swojej dużej powierzchni i wielu zboczy, miejsce idealnie nadawało się zarówno do sprawdzenia z mniejszymi, jak i z nieco starszymi dziećmi.

Niestety, obecnie na Górze Markowca w Rumi prowadzona jest przebudowa (kliknij, aby poznać szczegóły). Miejsce nie jest dostępne dla mieszkańców.  

Warto w takim przypadku sprawdzić tereny w głębi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 🙂

Górka przy ulicy Różanej w Rumi

fot. Michał Czarkowski (zdjęcie od czytelnika)

Mieszkańcy Rumi często wybierają się także na górkę przy Różanej. Jest nieco mniejsza niż wspomniana na początku wpisu górka przy ul. Wrocławskiej. Żeby przyjemnie z niej pozjeżdżać na sankach albo jabłuszku, warto poczekać aż spadnie trochę więcej śniegu.

Gdzie wyjść na sanki w Rumi? Propozycje

A jakie Wy znacie miejsca w Rumi, gdzie można pojeździć na sankach i korzystać z uroków zimy i śniegu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Hmm..

    Kiedyś bardzo popularnym miejscem zjazdów było zagłębienie pomiędzy nasypem prowadzącym do wiaduktu, a nasypem ulicy Dąbrowskiego. Niestety budowa Netto, a właściwie jego parkingu, praktycznie miejsce to wyeliminowała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *