Wieża widokowa w Rumi (Góra Markowca)

Wieża widokowa na Górze Markowca w Rumi
Wieża widokowa na Górze Markowca w Rumi (fot. Daniel Pietrzykowski)
Reklama
Reklama

Wieża widokowa w Rumi to jedna z najnowszych i najbardziej spektakularnych atrakcji turystycznych, jaką może pochwalić się miasto. Znajduje się na szczycie Góry Markowca, która liczy 92 m n.p.m.

Reklama
Reklama
  • Wieża widokowa na Górze Markowca w Rumi
  • Wieża widokowa na Górze Markowca w Rumi

Docelowo Wzgórze Markowca ma się stać miejscem zachęcającym do rekreacji i wypoczynku. Oprócz wieży widokowej, miasto Rumia buduje tam między innymi ogólnodostępne ścieżki dla pieszych i ścieżek do uprawiania turystyki, ściankę wspinaczkową i pomost, trasy kolarstwa górskiego, a także inne budowle i obiekty małej architektury, balustrady, infrastrukturą techniczną oraz oświetlenie terenu.

Choć oficjalne otwarcie pierwszego sezonu rekreacyjnego na Górze Markowca nastąpi w pierwszej połowie 2024 roku, wieżę widokową w Rumi można odwiedzać już teraz. Na terenie obiektu trwa jeszcze montaż elementów małej architektury oraz zestawu do street workoutu.

Czy wstęp na wieżę widokową w Rumi jest płatny?

Nie, za wstęp na wieżę widokową na Górze Markowca nie będą pobierane opłaty.
Jak zapowiedział wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki, wejście na punkt widokowy będzie bezpłatne. Zamontowane bramki to względy bezpieczeństwa i służą temu, żeby na wieżę nie weszło w jednym momencie więcej niż 50 osób. 

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *