Gdzie w Rumi oddać niepotrzebne ubrania i rzeczy?

sklep charytatywny dobry uczynek w rumi
Reklama
Reklama

Tytułowe pytanie dość często pojawia się w lokalnym internecie, dlatego spróbuję dziś zareklamować pewne fajne i adekwatne miejsce- sklep ze sprzedażą na cele charytatywne „Dobry Uczynek”, znajdujący się przy ul. Dąbrowskiego w Rumi.

Sklep „Dobry uczynek” w Rumi to sklep ze sprzedażą na cele charytatywne. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele statutowe salezjańskiej Fundacji „Zwiastowanie”, działającej na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Jej nazwa została zainspirowana doświadczeniem wychowawczym św. Jana Bosko, który pragnął, aby młody człowiek wzrastał ku pełnej dojrzałości jako „dobry chrześcijanin i uczciwy obywatel”. Fundacja prowadzi Ośrodek Wychowawczy „Nasz Dom” Salezjańskie Centrum Młodzieży w Kniewie oraz Świetlice dzienne w Rumi, Bolszewie i Koleczkowie.

„Dobry uczynek” powstał w Rumi w 2012 roku i pierwotnie znajdował się na ul. Abrahama, w sąsiedztwie budynku Straży Miejsiej. Obecnie został przeniesiony na ul. Dąbrowskiego, niedaleko Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia (popularnie zwanej „Okrąglakiem”). Inspiracją do jego otworzenia były sklepy „Good will” działające (na podobnych zasadach, co „Dobry uczynek”) chociażby w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych.

Z tego, co wiem, obsługa „Dobrym uczynku” pracuje w ramach wolontariatu i nie otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenia. W sklepie każdy z nas może dokonać zakupu lub ofiarować rzecz materialną, która potem zostanie sprzedana. Dary można dostarczać bezpośrednio do sklepu. Pracownicy placówki proszą jedynie, aby rzeczy były w dobrym stanie i abyś Ty sam nie musiał się wstydzić. Ceny za produkty dostępne w sklepie nie są wygórowane i zaczynają się już od 2 zł.

Sklep „Dobry uczynek” działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 i w soboty od 10:00 do 14:00. Kontakt: tel. 513  843  651, ul. Dąbrowskiego 24, 84-230 Rumia. Podczas wizyty, nie zapomnijcie wspomnieć o tym, skąd się o nim dowiedzieliście. :))

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. ktos

    Jest jeszcze Caritas w Rumia Janowo przy Parafi św. Jana z Kęt , mają czynne w poniedziałki od 17-18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *