Premiera antologii „Magia i cała reszta”. Wspólne dzieło powstawało w Rumi!

Premiera antologii „Magia i cała reszta”. Wspólne dzieło powstawało w Rumi!
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza 30 października (środa) na premierę antologii „Magia i cała reszta” oraz rozmowę z autorami zawartych w niej opowiadań. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Żukowska– opiekunka projektu „Od mitu do fantasy”.Opowiadania, które znajdują się w antologii „Magia i cała reszta” to zbiór tekstów powstałych podczas warsztatów literackich projektu „Od Mitu do Fantasy”, realizowanego w Rumi. Warsztaty poświęcone były literaturze fantasy oraz odkrywaniu jej źródeł inspiracji w mitologii, ze szczególnym uwzględnieniem motywów pojawiających się w mitologii słowiańskiej. W ramach projektu odbyły się m.in. warsztaty literackie „Piszemy fantasy” prowadzone przez Elżbietę Żukowską, spotkania z autorami gatunku fantasy m.in. z Robertem Wegnerem, autorem bestsellerowego cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” czy wykłady poświęcone słowiańskiej mitologii oraz przenikaniu się mitologii i twórczości fantasy m.in. „Mitologia Słowiańska” oraz „Demonologia Kaszubska”.

Reklama
Reklama

– Przez kilka miesięcy w bibliotece Stacja Kultura w Rumi rozmawialiśmy, ćwiczyliśmy, pisaliśmy i spieraliśmy się o kształt fabuły, bohaterów i pomysły na magię w poszczególnych tekstach. Bo bez magii nie ma przecież fantasy – opowiada Elżbieta Żukowska, opiekunka projektu „Od mitu do fantasy”.

W premierowym dziele-antologii „Magia i cała reszta” znalazły się teksty autorstwa: Sonji Block, Grzegorza Bryszewskiego, Andrzeja Lanca, Jakuba Łukaczyńskiego, Virgini Adeli Macholl, Slawka Mikołajczyka, Sofii Pogrebniak, Ani Sabary, Karoliny Stefaniak i Magdy Zawadzkiej-Sołtysek. Uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje opowiadania podczas spotkania w Stacji Kultura, 30 października o godzinie 18:30. Wstęp wolny!

Projekt „Od mitu do fantasy” realizowany jest w ramach projektu „Słowiańskie fantasy”, na realizację którego Miejska Biblioteka Publiczna Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *