Grabił groby i strzelał do samochodów. Kolejne zarzuty dla Dariusza R.

dariusz r, rumia, niszczenie grobow, cmentarz, przestepstwo, niszczone samochody
Reklama
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła kolejne zarzuty przeciwko Dariuszowi R.. Dotyczą one m.in. znieważenia miejsc spoczynku i uszkodzenia 75 samochodów. 56-latek przebywa obecnie w szpitalu psychiatrycznym.


Podejrzanemu już wcześniej zostały przedstawione dwa zarzuty znieważenia miejsca spoczynku, a następnie ograbienia grobu ze zwłok oraz znieważenia miejsca spoczynku. Obecnie prokurator oskarżył mężczyznę o popełnienie kolejnych 21 czynów tego typu. Do zdarzeń dochodziło w latach 2003 -2007 oraz  2014-2017, na cmentarzach Gdańska, Rumi, Gdyni, Kosakowa, Redy, Wejherowa  i Elbląga.

Reklama
Reklama

Oprócz tego, prokurator przedstawił również zarzuty dotyczące  zniszczenia mienia oraz przywłaszczenia i ukrycia dokumentów, którymi nie miał prawa  rozporządzać.

W toku prowadzonego postępowania  ustalono, że podejrzany uszkodził z broni pneumatycznej łącznie 75 samochodów. Dariusz R. strzelał do przednich i tylnych szyb pojazdów zaparkowanych na parkingach lub ulicach Rumi, Gdańska, Sopotu oraz Gdyni. Do zdarzeń tych dochodziło w okresie od maja do października 2017 roku, w porach nocnych. Łączna  wartość  wyrządzonej  szkody  wynosi co najmniej 35  tysięcy złotych.

Pistolet pneumatyczny został ujawniony i zabezpieczony w trakcie przeszukania dokonanego w listopadzie 2017 roku  w miejscu zamieszkania podejrzanego. W trakcie tej czynności  ujawniono również nie należące do podejrzanego  dokumenty w postaci dwóch  dowodów osobistych oraz dowodu rejestracyjnego,  wraz z międzynarodową kartą ubezpieczenia.  Dokumenty te  były  zgłoszone  jako utracone.Jak informuje prokuratura, czynności z udziałem podejrzanego odbyły się w zeszły czwartek, 25 kwietnia. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych  mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień.

źródło: prokuratura.gda.pl

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *