Grzegorz Grinholc z Rumi został mistrzem Polski!

rumia grzegorz grinholc lekkoatyletyka mistrzostwo polski torun chod sportowy tymczasemwrumi 2
Reklama
Reklama

W miniony weekend odbyły się 29 Halowe Mistrzostwa Polski w LA Masters. Podczas zawodów znów nie było mocnych na Pana Grzegorza Grinholca. Rumianin wraca do domu ze złotym medalem!29 Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters odbyły się 22 lutego (w sobotę) w Toruniu. Wśród uczestników zawodów znalazł się mieszkaniec Rumi, Grzegorz Grinholc. Nauczyciel z Rumi okazał się najlepszy w chodzie sportowym na dystansie 3000 m i zdobył Mistrzostwo Polski! Pan Grzegorz pokonał swojego (jedynego) rywala w kategorii wiekowej M55, Marcina Radomskiego, o prawie 7 minut (14:02.10 do 20:55.30).

Reklama
Reklama
fot. Grzegorz Grinholc / facebook.com

Można powiedzieć, że dystans 3000 m i Toruń to szczęśliwy zestaw dla Pana Grzegorza. 🙂 W marcu 2019 roku odbywała się tu ósma edycja Halowych Mistrzostw Świata Masters. W kategorii chód sportowy na 3000 m (kat. 40) rumianin pokonał wówczas trasę w 13:56.37. Osiągnięty wynik dał mu srebrny medal i tytuł wicemistrza świata.

Lekkoatleta z Rumi łącznie zdobył 22 medale na arenach międzynarodowych. O poprzednich sukcesach Grzegorza Grinholca pisałem m.in. we wpisach:

– Po zawodach odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, podczas której miałem przyjemność odebrać podziękowania za godne reprezentowanie barw Polski i liczne sukcesy na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy – relacjonuje Pan Grzegorz, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Rumi.

Więcej:

  • Małżeństwa na medal z Rumi! [ZDJĘCIA]
  • Trwa walka Jakuba z białaczką!
  • Jechali autem pod wpływem amfetaminy. Sami zawiadomili policję.
  • Kolejny sezon, kolejne sukcesy mieszkańca Rumi!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *