Interaktywne tablice w SP nr 8 w Rumi

Interaktywne tablice w SP nr 8 w Rumi
Reklama
Reklama

Szkoła Podstawowa nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi zakwalifikowała się do programu pt. „Aktywna Tablica” i otrzyma środki finansowe na zakup dwóch monitorów interaktywnych z systemem edukacyjnym SMART. Nowy sprzęt będzie urozmaicał zajęcia edukacyjne już od września b.r..


Tablica interaktywna z projektorem pozwala nauczycielom prowadzić innowacyjne lekcje z wykorzystaniem najbardziej przyjaznych dla uczniów programów interaktywnych, gier i materiałów multimedialnych. Dzięki tablicy interaktywnej nauczyciel zorganizuje dynamiczną lekcję, na której nie tylko zapisze niezbędne informacje, ale i w szybki sposób włączy odpowiedni film lub zdjęcie. Następnie wybierze ćwiczenia interaktywne, które utrwalą lub sprawdzą przerobiony materiał.

Reklama
Reklama

Cały scenariusz lekcji przygotuje wcześniej, co pozwoli mu zaoszczędzić dużo czasu podczas zajęć. Uczniowie nie będą znudzeni, a wykorzystanie multimediów sprawi, że bardziej zaangażują się w lekcję. Zajęcia odbędą się w sposób dostosowany do ich percepcji i potrzeb. Nauczyciel przygotuje własne materiały, korzystając z oprogramowania dołączonego do tablicy lub skorzysta z bezpłatnych programów i materiałów dostępnych w internecie.

(źródło: materiały prasowe)

Planowane sposoby wykorzystania tablicy:

  • Pisanie i rysowanie (nauczyciel i uczniowie)
  • Wyświetlanie filmów, zdjęć, obrazów graficznych, które mogą stanowić tło do notatek i rysunków np. uzupełniających wyświetlane obrazy.
  • Korzystanie z zasobów Internetu w czasie rzeczywistym (w tym z plansz, słowników, encyklopedii itp.)
  • Przygotowanie gotowego scenariusza lekcji – wpłynie to pozytywnie na dynamikę lekcji i lepsze wykorzystanie czasu.
  • Korzystanie na lekcji z ćwiczeń interaktywnych – przygotowanych przez nauczyciela lub już istniejących, dobranych odpowiednio do poziomu uczniów w klasie.


Na program rządowy „Aktywna Tablica„, realizowany w latach 2017-2019, przewidziana jest łączna kwota 279 mln 316 tys. zł. Będzie on finansowany w 80 proc. ze środków budżetu państwa i co najmniej 20 proc. wkładu własnego samorządów.

W ramach trzyletniego Rządowego programu pomoce dydaktyczne trafią do: 5 582 szkół i szkół za granicą w 2017 r., 4 999 szkół i szkół za granicą w 2018 r. i 4 999 szkół i szkół za granicą w 2019 r.

W bieżącym roku dyrektorzy szkół mogli składać wnioski o udział w programie do organów prowadzących do 15 kwietnia 2019 r. Wojewoda pomorski 16 maja br. zatwierdził listę szkół zakwalifikowanych do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych pt. „Aktywna tablica”. Środki finansowe mają zostać przekazane do szkół do końca czerwca 2019 r.

źródło: aktywna-tablica.info / materiały prasowe

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *