Reklama Reklama

Jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Kosynierów i Tysiąclecia?

Na łamach Tymczasem w Rumi dość często informowałem Was o wypadkach i kolizjach na skrzyżowaniu ulic Kosynierów i Tysiąclecia. Czy jest jakiś sposób, aby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu Rumi i ograniczyć ich liczbę? Wygląda na to, że tak!Reklama Reklama

W czwartek (18 lipca) wstępną koncepcję proponowanych zmian zaprezentował w social mediach Przewodniczący Rady Miasta, Ariel Sinicki:

źródło: facebook.com / Ariel Sinicki

Jak wyjaśnia, powyższa propozycja poprawia trzy ważne kwestie:

  1. Zabezpiecza pieszych poprzez budowę azylu na środku jezdni.
  2. Zabezpiecza pieszych, ponieważ samochody muszą trochę zwolnić zmieniając pas przed azylem.
  3. Zabezpiecza auta kierujące się z ul. Tysiąclecia (od strony Biedronki) w stronę Centrum Hadlowego Port Rumia oraz kierujących się z ul. Tysiąclecia (od strony Partyzantów) w kierunku Gdyni. Kierowcy powinni uzyskać możliwość „schowania się” na wysokości azylu. Będą mieli także lepszą widoczność na Kosynierów.

Na pytanie dotyczące możliwości postawienia w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, Przewodniczący zwraca uwagę na koszty takiej inwestycji.

Sygnalizacja świetlna to rozwiązanie około pięciu razy droższe od zaproponowanego. Światła są dosłownie kawałek dalej, przy ul. Kościuszki. Zbyt blisko siebie, zakorkują jeszcze bardziej ul. Kosynierów – tłumaczy.

Warto pamiętać, że to dopiero faza projektów i planów. To właśnie dlatego tak cenne jest Wasze zdanie. Co sądzicie o przedstawionej propozycji? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Zawsze jakieś rozwiązanie… A czy nie ma tam miejsca na małe rondo, jak np. Na ulicy Ceynowy i Żwirki Wigury?

  2. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *