Jak świętować, to w ten sposób!

Mieszkaniec Rumi Janowa, 61-letni pan Andrzej, wybrał w ostatnim czasie nietypowy sposób na świętowanie narodzin swoich wnuków.Reklama Reklama

Pan Andrzej od wielu lat mieszka w okolicach miejskiego parku w Janowie. Podróżując po świecie, niejednokrotnie widział sadzone z różnych okazji drzewa, przy których widniały pamiątkowe tabliczki. Stwierdził, że to będzie najlepszy sposób, by uczcić ważne dla niego wydarzenia– narodziny wnuków.

Pan Andrzej postanowił uczcić narodziny swoich wnuków i jednocześnie zadbać o otaczającą go okolice. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Nietypowy sposób na świętowanie

W ten sposób w Parku Żelewskiego pojawiło się 5 młodych drzewek. Każde z nich dedykowane jest jednemu z wnucząt: 6-letniej Lenie, 6-letniemu Kubie, 4-letniemu Kacprowi, 3-letniemu Leonowi oraz 3-letniemu Noahowi. Jeśli rośliny się przyjmą i podrosną, pojawią się przy nich odpowiednie oznaczenia, mówiące o fundatorze oraz jego intencji. Ma to być wyjątkowa pamiątka dla całej rodziny pana Andrzeja.

Nowe nasadzenia w Parku Żelewskiego w Rumi Janowie. (fot. Urząd Miasta Rumi)

„Też chciałbym tak zrobić! Gdzie się zgłosić?”

Wszyscy mieszkańcy, którzy chcieliby pozostawić podobne „żywe pamiątki” na miejskim terenie, mogą skontakować się z rumskim magistratem pod adresem e-mail: promocja@um.rumia.pl.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Inne historie mieszkańców Rumi

Mottem mojego bloga jest „Od mieszkańca, dla mieszkańców”. Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej.  Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. Sprawdź niektóre z nich:

  • Mieszkaniec Rumi przygotowuje maski ochronne dla szpitali i ratowników
  • Czy Wiedźmin z Rumi przebija odpowiednika z NETFLIXa?
  • Pierwsza kobieta za kierownicą autobusu zaczynała…w Rumi!
  • Rumskie trojaczki przejęły fotel wiceburmistrza
  • Akcja ekologiczna “Drugie życie firanki” w Rumi!

Reklama Reklama

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *