Jak świętować w Rumi Dzień Świętego Patryka?

dzien swietego patryka rumia
Reklama
Reklama

Informacja prasowa Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”

Reklama
Reklama

Dzień świętego Patryka to jedno z najchętniej obchodzonych na świecie świąt. W wielu miastach z tej okazji odbywają się parady i koncerty, leją się litry Guinessa, a rzeki i budynki zmieniają kolor na zielony. My chcielibyśmy Państwa zaprosić do wspólnego świętowania w Janowskim Domu Kultury przy porywającej irlandzkiej muzyce, z dodatkiem widowiskowego i energetycznego tańca!

W czasie tego wieczoru usłyszą państwo tradycyjne melodie z Zielonej Wyspy, a tancerze zaprezentują taniec w miękkich butach oraz step irlandzki. Dodatkową atrakcją będzie występ dudziarza! Koncert jest częścią festiwalu Świętego Patryka odbywającego się pod patronatem Zielono mi. Ambasada Irlandii w Polsce.

fot. SM Janowo

Wykonawcy:

  • Mariusz Klein – uczył się gry na dudach w szkole regimentu szkockiego w Edynburgu. Z reprezentacją regimentu jeździł po całym świecie. Obecnie sam udziela lekcji gry na dudach, jest również członkiem The British legion oraz Caledonian pipes and drums. Tego wieczoru zaprezentuje swój kunszt gry na tym niesamowitym instrumencie.
  • Patrick’s Hat – projekt muzyczno-podróżniczy, z bogatym doświadczeniem w różnorodnych gatunkach muzycznych, z zamiłowaniem do muzyki irlandzkiej -zagra dla państwa w składzie:
  • Filip Arasimowicz – kontrabas, Jędrzej Jakubowski – instrumenty perkusyjne, Piotr Mach – skrzypce, Mateusz Otczyk– gitara. Gościnnie zaśpiewają: Magdalena Otczyk i Piotr Horbaczewski.
  • Treblers – profesjonalny zespół tańca irlandzkiego z Warszawy, prezentuje tradycyjny taniec irlandzki w nowoczesnej odsłonie. Zatańczą: Grzegorz Prusak, Patrycja Prusak, Karolina Wołosewicz.

23 marca (sobota), godz. 19:00. Miejsce: Dom Kultury SM Janowo, ul. Pomorska 11, Rumia. Wstęp wolny!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *