Japonia i kultura samurajów w Stacji Kultura

Japonia i kultura samurajów w Stacji Kultura
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza na spotkanie autorskie z Arkadym Saulskim. Głównym tematem wydarzenia będzie Japonia oraz najnowsza trylogia autora – „Zapiski Stali”.

„Japonia, kultura samurajów, ale też kino Akiry Kurosawy były potężną inspiracją przy pisaniu tej powieści i wyszła mi najlepsza jak dotąd książka. A czy będzie odmienna? Na pewno – musiałem wejść w kulturę skrajnie odmienną od europejskiej, toteż nawet sposób pisania wymagał zastosowania innych rozwiązań niż wcześniej… Ale wiele rzeczy udało mi się zachować, choćby szybką akcję. Jeśli ktoś lubi walki i pojedynki, to znajdzie tu sporo dla siebie (…)” – tak na temat swojego dzieła pisze autor.

Reklama
Reklama

Arkady Saulski – związany jest z Rumią od urodzenia. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, dziennikarzem Gazety Bankowej, członkiem zespołu redakcyjnego oraz wydawcą portalu wGospodarce.pl. Debiutował w 2010 roku w Nowej Fantastyce opowiadaniem „Dzieci Syberyjskie”. Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w powieściach „Czarna kolonia” (2016) i Wilk (2016). Inne jego powieści to „Serce Lodu” (2019) oraz „Krew kamienia” (2020). Pisze także opowiadania, które między innymi publikowane są w magazynie „Detektyw”.

Wśród swoich idoli literackich wymienia Rafała Dębskiego, Feliksa Kresa, George’a R. R. Martina, Miroslava Žambocha i Mario Puzo.

Elżbieta Żukowska – autorka popularnonaukowej książki o uniwersum wiedźmińskim „Mitologie Andrzeja Sapkowskiego” (2011), jak również kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych w tomach zbiorowych, pokonferencyjnych oraz kwartalniku „Czas Fantastyki”. W pracy badawczej zajmuje się mitem słowiańskim oraz baśnią magiczną, a także monomitem w strukturach narracyjnych filmu i komiksu.
Scenarzystka powieści graficznych i komiksów; autorka albumów komiksowych o Gdyni: „Miasto z widokiem” (2014), „Kapitan Wrona” (2016”; historycznej powieści graficznej „Jaskółka” (2018) oraz serii komiksowej dla dzieci „Borka i Sambor (2017-2019).

Spotkanie autorskie z Arkadym Saulskim. 22 kwietnia (piątek), 18:30 – 20:00. Wstęp wolny!

(źródło: Stacja Kultura w Rumi)

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *