Młodzi „Odyseusze” z Rumi bez środków na wyjazd. Ruszyła zrzutka!

Młodzi „Odyseusze” z Rumi bez środków na wyjazd. Ruszyła zrzutka!
Reklama
Reklama

Uczniowie z Rumi awansowali do ostatecznego, międzynarodowego finału programu edukacyjnego „Odysei Umysłu”! Wyjazd do Stanów Zjednoczonych to jednak duży koszt – około 160 tysięcy złotych (!). Aby dać szanse młodym Odyseuszom, zorganizowana została internetowa zbiórka funduszy.

(zdjęcie tytułowe: mat. organizatora)

Heja Odyseja! Uczniowie z Rumi pojadą do USA!

Czym jest Odyseja Umysłu? To edukacyjny program dla dzieci i młodzieży realizowany w formie międzynarodowego konkursu, rozwijający zdolności twórcze, wspierający kreatywność i umiejętność pracy w zespole. Konkurencja jest ogromna – na 31. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu, który odbył się w Gdyni w dniach 2-3 kwietnia 2022 roku przyjechało ponad 200 drużyn z całej Polski!

  • Relację z wydarzenia możecie przeczytać w osobnym wpisie na blogu.

Uczniowie z Rumi, występujący pod szyldem Szkoły Językowej Moma, pod okiem dwóch znakomitych trenerek – pani Marioli i pani Moniki, zdobyli dwa tytuły mistrzowskie w najmłodszej grupie wiekowej. Tym samym wywalczyli możliwość uczestnictwa w światowych finałach Odysei Umysłu w USA, które odbędą się w dniach 23-29 maja 2022 roku, w stanowym uniwersytecie Iowa w Ames.

Zbiórka na wyjazd dla Odyseuszy z Rumi

Cena wyjazdu na finały konkursu dla 13 Odyseuszy i trenerów to około…160 tysięcy złotych. W związku z wysokimi kosztami, grupa zwraca się z prośbą o finansowe wsparcie, za pośrednictwem zbiórki organizowanej na portalu zrzutka.pl.

Każda wpłata ma znaczenie i za wpłatę każdej sumy będziemy Wam bardzo wdzięczni. Dzieci nadal dopracowują swoje występy i trenują, aby jak najlepiej wykonać zadanie spontaniczne. Są bardzo entuzjastyczne, pełne twórczej pasji. Pomóżmy im wspólnie zrealizować ich marzenia!

(fragment opisu zbiórki)

Zbiórka dostępna jest pod linkiem: https://zrzutka.pl/gmdrmx

Nie jestem oczywiście organizatorem powyższej zrzutki i nie mam z nią za wiele wspólnego. Kibicuje natomiast rumskim projektom i inicjatywom, dlatego postanowiłem napisać o niej na blogu. Kto z Was będzie chciał pomóc – ma okazję. 🙂

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *