Jeśli widzisz tego psa na terenie Rumi – poinformuj służby!

Jeśli widzisz tego psa na terenie Rumi – poinformuj służby!
Reklama
Reklama

W ostatnim czasie po ulicach Rumi wałęsa się groźny pies, który atakuje ludzi i inne czworonogi. Straż Miejska apeluje do mieszkańców o pomoc w odłowieniu zwierzęcia.

O „psie-terroryście”, który wędrował po Rumi

Straż Miejska w Rumi poszukuje właściciela psa z poniższego zdjęcia:

Reklama
Reklama

Jak opisują strażnicy, pies pojawia się na różnych ulicach miasta i atakuje (bądź „terroryzuje”, jak to ujęła Straż Miejska w komunikacie) ludzi i inne psy. Husky widziany był m.in. na ul. Stoczniowców, Kolejowej, Obrońców Westerplatte. Pojawia się też w innych regionach Rumi.

Zwierzę albo ucieka właścicielom, albo jest wypuszczane „na wolność”, bo może ktoś nie ma czasu, aby go wyprowadzać – domyśla się Roman Świrski, Komendant Straży Miejskiej w Rumi.

Sprawa jest dosyć poważna, a sygnały o czworonogu błąkającym się po ulicach naszego miasta dostaje także ja, za pośrednictwem fanpage’u Tymczasem w Rumi. Na pewno nikomu nie będzie do śmiechu, gdy stanie się jakaś krzywda.

Jeśli widzisz tego psa na terenie Rumi – poinformuj służby!

Straż Miejska kieruje apel do mieszkańców o kontakt pod nr telefonu: 58 671 94 73 w chwili namierzenia psa. Na miejsce zostanie wówczas skierowany pracownik weterynaryjny, który podejmie próbę odłowienia.

  • Gdzie powinno się zgłaszać zabłąkane zwierzęta w Rumi? Czy wszystkie z nich są bezpańskie? W jakiej instytucji poprosić o pomoc?
    Zobacz wpis: Gdzie zgłosić zagubione, zaginione i bezpańskie psy w Rumi?
  • O tym mówi się w Rumi:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *