Miasto burzy budynki przy ul. Reja

Miasto burzy budynki przy ul. Reja
Reklama
Reklama

Zgodnie z informacjami z miejskiego ratusza w Rumi, jeszcze w tym tygodniu powinny się zakończyć wyburzenia starych budynków komunalnych zlokalizowanych przy ul. Reja 8 i 9.

Docelowo rozbiórce poddany zostanie także obiekt znajdujący się przy ul. Reja 7. Wszystko po to, by poprawić wygląd i estetykę w Białej Rzece. Mieszkańcy wyburzonych budynków zostali przeniesieni do innych lokali – w tym do tych nowowybudowanych, przy ul. Żwirki i Wigury w Rumi.

Reklama
Reklama
Stare budynki komunalne przy ul. Reja. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Celem tych działań jest nie tylko poprawa estetyki tej części miasta, ale i wygospodarowanie przestrzeni dla nowych budynków komunalnych, które mają się tam pojawić w ciągu najbliższych lat – czytamy w komunikacie miasta na Facebooku.

Co dalej w okolicy ul. Reja w Rumi?

Przestrzeń znajdująca się na przeciwko ulicy Reja zostanie przeznaczona m.in. na nową siedzibę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi (przeczytaj więcej na ten temat). W styczniu 2019 roku zostało podpisane stosowne porozumienie, sygnowane przez starostę wejherowskiego Gabrielę Lisius, wicestarostę Jacka Thiela, burmistrza Rumi Michała Pasiecznego oraz komendanta PSP w Wejherowie st. bryg. Jacka Niewęgłowskiego.

Kiedy nowa szkoła i przystanek SKM w Białej Rzece?

Niewykluczone, że w przyszłości w tych okolicach powstanie również nowa szkoła. Podczas majowej sesji Rady Miasta w 2019 roku radni wyrazili zgodę na nabycie przez gminę dwóch działek (nr 30/2 i 30/3), zlokalizowanych przy ulicy Apolinarego Formeli.

– To teren miasta. Chcemy, aby w zamian za te tereny jakąś firma zbudowała nam nową szkołę w formule partnerstwa publiczno-prywatnego – zapowiada Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi.

Dawno, dawno temu (w maju 2018 roku) pisałem też o planowanym utworzeniu przystanku SKM Rumia Biała Rzeka, który miałby powstać w ramach modernizacji linii 202 między Gdynią Chylonią a Słupskiem. Szczegóły możecie sprawdzić w osobnym wpisie: Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?

O czym mówi się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *