Jesteście niesamowici! W Rumi oddano 97 litrów krwi!

Jesteście niesamowici! W Rumi oddano 97 litrów krwi!
Reklama
Reklama

Za nami druga i zarazem ostatnia w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa w Rumi. Łącznie, dzięki obu tegorocznym akcjom, udało się zebrać 97,5 litra!Sobotnia zbiórka (15 czerwca) odbywała się na terenie przychodni NZOZ „Panaceum” w Rumi Janowie. Celem akcji, organizowanej pod patronatem burmistrza Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego, było przede wszystkim propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej, jaką jest honorowe oddawanie krwi.

Reklama
Reklama

Organizatorzy podkreślali szczególne znaczenie tego płynu podczas wakacji. To właśnie w tym okresie dochodzi do największej liczby wypadków drogowych oraz zdarzeń losowych, a co za tym idzie – rośnie zapotrzebowanie na krew. Na apel odpowiedziało 83 potencjalnych dawców, z czego krew mogło oddać 56. Ostatecznie udało się więc zebrać dokładnie 25,2 litra tego płynu.

Była to druga i zarazem ostatnia w tym roku zbiórka krwi, a mieszkańcy Rumi jak zwykle nie zawiedli – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej i koordynator akcji. – Łącznie, dzięki obu tegorocznym akcjom, udało się zebrać 97,5 litra tego niemożliwego do wyprodukowania leku, co z pewnością pomoże uratować niejedno życie – podsumowuje.

Wszyscy dawcy, w podziękowaniu za udział w akcji, oprócz standardowych zestawów podarunkowych otrzymali przygotowane specjalnie na tę okazję workoplecaki.

Rumia jest w czołówce pomorskich organizatorów zbiórek krwi. Wśród 10 wojewódzkich laureatów, którzy w 2018 roku zebrali największą ilość życiodajnego płynu, Rumia znalazła się na 4. miejscu.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *