Praca 5-letniej rumianki nagrodzona na konkursie w Japonii

Praca 5-letniej rumianki nagrodzona na konkursie w Japonii
Reklama
Reklama

Wychowanka sekcji plastycznej MDK Rumia, pięcioletnia Liliana Langa, zdobyła srebrny medal za prace pt,, Rainbow Slide” na 49 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym w Japonii.W konkursie wzięło udział ponad 15 tysięcy prac z 37 krajów, w tym aż 2623 z Polski. Praca Liliany została wykonana pastelami olejnymi i plakatowymi farbami.

Reklama
Reklama

Do konkursu przygotowywaliśmy się 2 tygodnie. Prace plastyczne musiały na początku października 2018 roku zostać wysłane do organizatora w Polsce. Następnie, wszystkie prace z Polski odsyłane są do Japonii – opowiada o przebiegu konkursu Beata Went, instruktor sekcji plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

fot. MDK Rumia

Zadowolenia z rezultatu rumianki nie kryje Agnieszka Skawińska, dyrektor MDKu. Podczas ostatnich zajęć w tym roku, wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Rumi, Arielem Sinickim, wręczyli młodej artystce medal oraz dyplom.

Jestem dumna z pracy naszej sekcji plastycznej pod okiem pani Beaty, nagrody w konkursach mówią same za siebie. Maleńka Liliana pięknie rozpoczęła swoją artystyczną drogę. Najważniejsze to podsycać wyobraźnię dziecka, a potem to już dzieją się cuda – komentuje.

źródło: Miejski Dom Kultury w Rumi, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *