Kamil Damentka drugi na mistrzostwach świata!

Kamil Damentka, zawodnik UKS TriTeam Rumia, zajmuje drugie miejsce w kategorii U23 na Mistrzostwach Świata w aquathlonie.

Podczas mistrzostw świata w aquathlonie, odbywających się w Pontevedra (Hiszpania) Kamil Damentka uzyskał czas 29:36 i zajął drugie miejsce w elicie mężczyzn w kategorii U-23. W kategorii open rumianin został sklasyfikowany na wysokim, 8. miejscu. Gratulacje!

Zawodnik podzielił się swoimi wrażeniami na Facebooku:

Kamil Damentka, UKS TriTeam Rumia:

„Bardzo się cieszę. Przed startem nie wiedziałem jak będzie i trochę się stresowałem ,ale chciałem dać z siebie 100%. Pływanie udane, 30 s straty do świetnie pływających triathlonistów. Na biegu od początku leciałem na maksa. Czas 15:34 na wietrznej trasie bardzo mnie motywuje 😊 Szczęście na mecie i ogromna motywacja do dalszej ciężkiej pracy. Dziękuję Polski Triathlon za możliwość startu.”

To kolejny w tym roku sukces Pana Kamila. W kwietniu młody zawodnik stanął na najniższym stopniu podium w elicie podczas Mistrzostw Polski w duathlonie, odbywających się w Rumi.

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.