Kiedyś był policjantem i pomagał innym. Dzisiaj walczy o sprawność

Kiedyś był policjantem i pomagał innym. Dzisiaj walczy o sprawność
Reklama
Reklama

Pan Stanisław Damps z Rumi to były policjant. W wyniku wypadku na służbie doznał paraliżu. Obecnie zbierane są dla niego środki na zakup wózka wraz z przystawką hybrydową. Zbiórkę pieniędzy prowadzi Fundacja Tacy Sami.

Pan Stanisław tak opisuje swoją historię:

Reklama
Reklama

„Z chwilą wypadku samochodowego moje życie nieodwracalnie się zmieniło. Miało to miejsce podczas policyjnej służby…Doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego, a w konsekwencji do paraliżu. Tylko dzięki rehabilitacji mogę osiągnąć szczyt swoich możliwości – taki zakres ruchu rąk i dłoni, który pozwala mi poruszać się na wózku inwalidzkim.

W dawnym życiu byłem policjantem, działałem w służbie społecznej. Trenowałem kickboxing i bieganie. Byłem całkowicie samodzielny i zaradny. To ja udzielałem wtedy pomocy innym osobom…

Moja niepełnosprawność trwa już 29 lat. To więcej niż połowa mojego życia. Mieszkam z bratem, który się mną opiekuje. Tylko dzięki niemu, pielęgniarce i opiekunce medycznej jestem w stanie godnie przeżyć kolejny dzień.

Pragnę nadal mieć choć trochę kontroli nad własnym życiem. Niedługo rozpocznę kurs komputerowy, który – mam nadzieję – pozwoli mi rozpocząć pracę zdalną. Trzy razy w tygodniu rehabilituję się także pod okiem fizjoterapeuty.

Dążę do poprawy jakości swojego życia, a przystawka hybrydowa do wózka inwalidzkiego odgrywa znaczącą rolę.

Wypadek bezlitośnie zniszczył moje marzenia i plany. Ominęło mnie bardzo dużo i nic już tego nie zmieni. Mogę mieć wpływ tylko na moją przyszłość. Potrzebuję nie tylko przystawki hybrydowej, ale także regularnych rehabilitacji, które pozwolą mi znowu stać się aktywnym zawodowo. Dlatego z całego serca proszę o pomoc. Tylko dzięki Wam mój los może się odmienić.”

Zbiórkę pieniędzy prowadzi Fundacja Tacy Sami. Celem fundacji jest wspieranie działalności dążącej do wyrównania szans wszystkich ludzi, a szczególnie osób niepełnosprawnych w obszarze kultury, nauki, sportu i rekreacji oraz zawodowym.

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale Problemy mieszkańców. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *