Kolejne kontrole prędkości, kolejne wysokie mandaty

Kolejne kontrole prędkości, kolejne wysokie mandaty
Reklama
Reklama

Zatrzymane prawa jazdy oraz mandaty w wysokości od 1500 do 2000 złotych. To efekty poniedziałkowych kontroli prędkości na terenie powiatu wejherowskiego.

14 lutego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzili kontrole prędkości na terenie Rumi, Redy i Wejherowa.

Reklama
Reklama

W Redzie, po godzinie 9:00, patrol ruchu drogowego na ul. Gdańskiej zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena Golfa. Jak się okazało, na obowiązującej tam „50-tce” jechał z prędkością 115 km/h. 26-latek nie tylko stracił prawo jazdy, ale także został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł.

Następnie w Rumi na ul. Sobieskiego, po godzinie 11:00, policjanci zatrzymali kierowcę BMW do kontroli drogowej, z powodu przekroczenia prędkości o 60 km/h. 20-letni kierowca jechał 110 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Kolejna kontrola drogowa także miała miejsce w Rumi, na ul. Grunwaldzkiej. Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu Kia Stonic. 39-letni mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł.

Ostatnim kierowcą, który stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości wczoraj, był 39-latek kierujący Volkswagenem Passatem w Wejherowie na ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego. Jechał 119 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł.

Każdy z zatrzymanych kierowców, oprócz utraty prawa jazdy na 3 miesiące i mandatu, otrzymał także 10 punktów karnych.  

(wpis opracowałem na podstawie materiałów KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *