Rumia KryminalnieWiadomości

Rumia. Ukradła kartę i płaciła nią za zakupy

Rumia. Ukradła kartę i płaciła nią za zakupy
Reklama Reklama

Lokalna policja poinformowała o 45-latce z Rumi, która po znalezieniu karty bankomatowej, zamiast oddać zgubę właścicielowi, zaczęła wielokrotnie płacić nią za zakupy. Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci kryminalni z Rumi otrzymali zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej. Pokrzywdzony mężczyzna zgubił ją na terenie jednego z supermarketów. Jak się okazało, kartę znalazła 45-letnia kobieta i wielokrotnie płaciła nią za zakupy. Za każdym razem dokonywała płatności w taki sposób, aby nie przekroczyć kwoty 50 zł (wtedy musiałaby wpisać kod PIN). Łącznie wykonała aż 15 transakcji, powodując straty na kwotę przeszło kilkuset złotych.

We wtorek 45-latka została przesłuchana przez policjantów. Usłyszała aż 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W przypadku zgubienia/kradzieży karty bankomatowej (np. wraz z portfelem), w pierwszej kolejności warto pamiętać o zablokowaniu/zastrzeżeniu do niej dostępu. Stanie się wówczas bezwartościowa i nieprzydatna złodziejowi. Informacje o tym, jak to zrobić, znajdziesz na stronie swojego banku/operatora karty.

Co jeszcze słychać w Rumi?

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowa Policji w Wejherowie)

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 − 41 =