Lokalna policja poinformowała o 45-latce z Rumi, która po znalezieniu karty bankomatowej, zamiast oddać zgubę właścicielowi, zaczęła wielokrotnie płacić nią za zakupy. Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
W minionym tygodniu policjanci kryminalni z Rumi otrzymali zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej. Pokrzywdzony mężczyzna zgubił ją na terenie jednego z supermarketów. Jak się okazało, kartę znalazła 45-letnia kobieta i wielokrotnie płaciła nią za zakupy. Za każdym razem dokonywała płatności w taki sposób, aby nie przekroczyć kwoty 50 zł (wtedy musiałaby wpisać kod PIN). Łącznie wykonała aż 15 transakcji, powodując straty na kwotę przeszło kilkuset złotych.
We wtorek 45-latka została przesłuchana przez policjantów. Usłyszała aż 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
W przypadku zgubienia/kradzieży karty bankomatowej (np. wraz z portfelem), w pierwszej kolejności warto pamiętać o zablokowaniu/zastrzeżeniu do niej dostępu. Stanie się wówczas bezwartościowa i nieprzydatna złodziejowi. Informacje o tym, jak to zrobić, znajdziesz na stronie swojego banku/operatora karty.
Co jeszcze słychać w Rumi?
- Rusza sprzedaż drugiego etapu osiedla Rumia Centralna
- Lato 2026 w Rumi. Co dzieje się w wakacje? Imprezy, koncerty, wydarzenia
- Michał Milowicz gwiazdą „Strażackiego Festynu z Pompą” w Rumi
- XVII Festiwal Pieśni Maryjnych w Rumi
- Rumia Biega 2026
(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowa Policji w Wejherowie)
