Kolejne niewybuchy i ewakuacja mieszkańców w Rumi

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

W poniedziałek (28 września) w Rumi znaleziono kolejne niewybuchy z czasów II Wojny Światowej. Konieczna była ewakuacja ponad 100 osób.Niewybuchy z II Wojny Światowej znalezione w Rumi

W poniedziałek (28 września), przed godziną 15:00, Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz strażakami zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów: granatu pancernego, oraz granatu moździerzowego kaliber 82 mm, pochodzących z okresu II wojny światowej. Niewybuchy zostały ujawnione w Rumi w trakcie prowadzonych prac ziemnych w rejonie ulic Szkolnej i Sabata. Zagrożony obszar został natychmiast zabezpieczony przez mundurowych do czasu przybycia saperów.

Reklama
Reklama

Ewakuacja ponad 100 osób (ul. Szkolna i Sabata)

Na czas prowadzonych działań niezbędna była ewakuacja mieszkańców z trzech budynków wielorodzinnych znajdujących się w strefie niebezpiecznej. Łącznie ewakuowano ponad 100 osób.

Konieczne było również zamknięcie sąsiednich ulic, o czym informował komunikat Urzędu Miasta Rumi z godz. 16:28: „W związku z zabezpieczeniem niewybuchów znalezionych w trakcie prac związanych z rewitalizacją Zagórza zamknięte zostały: ul. Sabata na odcinku od szkoły do ul. Młyńskiej, ul. Szkolna oraz część ul. Kombatantów.” Ruch został wznowiony około godziny 16:50.

Akcja zakończyła się przed godziną 17:00 po podjęciu i wywiezieniu groźnych niewybuchów przez patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Lęborku.

Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.


(wpis opracowałem na podstawie materiałów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *