Kolejne szczęśliwe pary z Rumi. I kolejne medale!

Kolejne szczęśliwe pary z Rumi. I kolejne medale!
Reklama
Reklama

W Rumi ponownie świętujemy okrągłe jubileusze, u kolejnych małżeństw! Tym razem, zamiast oficjalnej ceremonii w Dworku pod Lipami, symboliczne wizyty złożył wieloletnim parom wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki. Wszystko w trosce o zdrowie mieszkańców, zachowując przy tym reżim sanitarny.Nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę medale z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego otrzymali państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie. Natomiast państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie oraz Zygmunt i Zofia Wegnerowie świętowali 60. rocznicę ślubu. Wszystkie pary odwiedził w minionym tygodniu wiceburmistrz Ariel Sinicki, który podarował im kwiaty i upominki, a także złożył serdeczne życzenia.

Reklama
Reklama

– Te małżeństwa spędziły ze sobą całe dziesięciolecia. W tym czasie zmieniała się moda, społeczeństwo, kultura, a nawet ustrój. Nie zmieniło się jednak łączące ich uczucie, dzięki któremu dotrwali wspólnie aż do dziś – podkreśla zastępca burmistrza. – Ci mieszkańcy są wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń, dla nas wszystkich. Życzę im, by podczas dalszej wspólnej wędrówki sprzyjało im szczęście oraz zdrowie – dodaje.

Czym jest Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie?

Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *