Kolejny sezon, kolejne sukcesy mieszkańca Rumi!

rumia piotr biankowski plywanie w lodowatej wodzie sukcesy mieszkancow tymczasemwrumi
Reklama
Reklama

Piotr Biankowski to mieszkaniec Rumi, sportowiec i członek Rumskiej Alei Gwiazd, dla którego pływanie w lodowatej wodzie to codzienność. Swój pierwszy start w trwającym właśnie sezonie zimowym 2019/2020 Piotr Biankowski zaliczył w Pucharze Świata Federacji IWSA w Jelgawie (Łotwa). Rumianin wywalczył wówczas 3 medale: 2 srebrne (na 100 i 450m stylem klasycznym) oraz 1 brązowy (25m motylkiem).

Reklama
Reklama

Kolejnym przystankiem na trasie mieszkańca Rumi były Mistrzostwa Świata w Zimowym Pływaniu w mieście Bled w Słowenii. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników z całego świata. Wśród nich znalazł się także Pan Piotr który wystartował w 6 dystansach indywidualnych oraz jednej sztafecie. Na swoim koronnym, czyli 1000 m stylem dowolnym, rumianin wywalczył brązowy medal! Gratulacje!

Pozostałe starty Pana Piotra podczas zawodów w Bled to dwukrotnie 4. miejsce (200 i 450m stylem dowolnym), dwukrotnie 5. miejsce (200m klasycznie i sztafeta 4x25m dowolnym), 6. miejsce na 100m stylem klasycznym i 7 miejsce w starcie 25m motylem.

Gdynia Winter Swimming Cup GWSC 2020

29 lutego i 1 marca 2020 r. w Gdyni odbędą się zawody zimowego pływania pod nazwą Gdynia Swimming Cup GWSC 2020. Słona woda, wiatr i fale stanowią wyzwanie, które przyciągnie do Gdyni początkujących oraz najlepszych zimowych pływaków. Szczegóły dostępne są na stronie: https://www.gwsc.pl/.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *