Interaktywny konkurs wiedzy o UE. Nagrodą wyjazd do Brukseli!

rumia konkurs interaktywny o uni europejskiej UE 2020
Reklama
Reklama

Uczniowie rumskich szkół wkrótce będą mogli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej! Urząd miasta przygotowuje interaktywny turniej w formule zbliżonej do popularnych „Milionerów”.Konkurs odbędzie się 20 marca, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Zabawa zostanie przeprowadzona w nowoczesnej formule Quizspotter, która umożliwia obserwowanie pytań oraz bieżącego rankingu na dużym ekranie. Podczas testu uczniowie rumskich szkół (ci, którzy ukończyli 15 lat) za pomocą tabletu będą odpowiadać na pytania związane m.in. z historią i strukturami Unii Europejskiej, państwami członkowskimi, symbolami wspólnoty czy wykorzystaniem unijnych funduszy przez Polskę i Rumię. Wygra drużyna, która po 21 pytaniach zdobędzie najwięcej punktów. Celem inicjatywy jest przede wszystkim kształtowanie postaw obywatelskich oraz zainteresowanie młodzieży problematyką europejską.

Reklama
Reklama

Zapisy do turnieju

Zgłoszenia do quizu przyjmowane są do 5 marca [sprawdź regulamin]. Każda placówka oświatowa może wystawić maksymalnie trzy drużyny po trzy osoby.

Nagrodą główną – wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego

Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli, w terminie 24-28 maja. Wyjazd jest możliwy dzięki zaproszeniu europosła Janusza Lewandowskiego, dlatego za program wyjazdu odpowiada biuro poselskie. W ramach wyjazdu drużynie i opiekunowi zostanie zagwarantowany transport, zakwaterowanie, zwiedzanie oraz wyżywienie. Pozostałe drużyny biorące udział w interaktywnym turnieju otrzymają nagrody rzeczowe.

Sprawdzona formuła

Mieszkańcy Rumi mieli już okazję uczestniczyć w interaktywnym quizie w ramach obchodów 65. urodzin miasta (kliknij i sprawdź relację) . W tamtym konkursie magania na poziomie szkolnym wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 4. W rozgrywce dorosłych swój zespół wystawił także blog Tymczasem w Rumi. Nasza dwuosobowa ekipa zajęła 2. miejsce, w ostatniej kolejce o 6 punktów przegrywając ze Strażą Miejską. 🙂 Wszyscy uczestnicy otrzymali wówczas zestawy gadżetów, a laureatom wręczono dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

Paweł Jałoszewski Tymczasem w Rumi blog Wiedza o Rumi

(wpis na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Rumi)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *