Koncert kolęd w Rumi. Wiemy, kto wystąpi

Koncert kolęd w Rumi. Wiemy, kto wystąpi
Reklama
Reklama

Góralska kapela Trebunie-Tutki zagra w Rumi podczas tradycyjnego Koncertu Kolęd. Ruszyła sprzedaż biletów, w symbolicznej cenie 10 oraz 20 złotych.

Trebunie-Tutki to rodzinna kapela góralska, której popularność wykracza daleko poza granice kraju. Członkami zespołu są krewni z podhalańskiego Białego Dunajca, którzy zaczęli oficjalnie wydawać własną twórczość jeszcze w 1992 roku. Na przestrzeni lat muzycy rozwinęli swoją działalność do rangi grupy, która regularnie koncertuje na dużych festiwalach muzyki folklorystycznej w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Reklama
Reklama

Tworzą tzw. nową muzykę góralską, silnie czerpiąc m.in. z tradycyjnych instrumentów i skali góralskiej. Jeden z ich studyjnych albumów, „Pieśni chwały” zyskał status Złotej Płyty. Trebunie-Tutki były też kilkukrotnie nominowane do prestiżowych Fryderyków.

W 2012 roku zmarł Władysław Trebunia-Tutka – głowa muzykalnej, góralskiej rodziny. Schedę po nim przejął Krzysztof Trebunia-Tutka, który obecnie współtworzy kapelę razem z Anną Trebunią-Wyrostek, Janem Trebunią i Andrzejem Polakiem.

Górale w sobotę, 16 grudnia dadzą dwa koncerty: o godzinie 16:00 i o godzinie 18:30.

Występy będą biletowane. Wejściówki cenach: 20 złotych i 10 złotych można nabyć w recepcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi (ul. Mickiewicza 49). Niższa cena biletów: 10 złotych dotyczy posiadaczy Rumskiej Karty Seniora, Karty Dużej Rodziny oraz dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Jak spędzić czas w Rumi?

Więcej o ciekawych koncertach, imprezach i wydarzeniach na terenie Rumi przeczytasz w kategorii: Imprezy, kultura i rozrywka.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *