Reklama Reklama

Co powstanie pomiędzy Agatą Meble, a Decathlonem w Rumi?

W ostatnim czasie często pytacie mnie, czy mam jakieś informacje na temat budowy, która odbywa się przy ul. Jęczmiennej w Rumi.

Reklama Reklama

To tereny znajdujące się pomiędzy sklepami Agata Meble i Decathlon, niedaleko Portu Rumia. Poniżej mapka Google Maps, na której możecie zobaczyć lokalizację:

Przeszukałem internet pod względem ogólnodostępnych informacji na temat budowy przy ul. Jęczmiennej w Rumi i zebrałem je poniżej. 🙂

Według tablicy informacyjnej, inwestorem przedsięwzięcia jest firma FTF Real Estate, spółka zależna od FTF Columbus i FTF Development.

Jak donosił tygodnik branżowy „Polish Real Estate Market”, w 2022 roku przedsiębiorstwo złożyło wniosek o pozwolenie na budowę centrum sprzedażowo-ekspozycyjnego w Rumi w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Jęczmiennej. W ramach przedsięwzięcia ma powstać obiekt o kubaturze ponad 22,2 tys. m3. [źródło]

Co buduje się przy ul. Jęczmiennej w Rumi?

Jakiego budynku możemy spodziewać się w tym miejscu? Na niektórych forach internetowych i w social media mieszkańcy podają nazwę „Komfort”. 🙂 Czy przy ul. Jęczmiennej w Rumi faktycznie otworzy się właśnie ten sklep z artykułami do urządzania wnętrz?

Reklama Reklama

Polecam zobaczyć wizualizacje udostępnione przez Biuro Architektoniczne W.M. Spectrum na stronie wmspectrum.pl. Oczywiście to, że są dostępne, nie oznacza, że dokładnie tak będzie wyglądało zagospodarowanie terenu. Projekt został podpisany na WWW jako „gdyński”, ale tereny zaprezentowane na grafikach pokazują coś innego. 🙂

Projekt zabudowy usługowej Komfort, udostępniony przez Biuro Architektoniczne W.M. Spectrum [źródło: wmspectrum.pl].
Projekt zabudowy usługowej Komfort, udostępniony przez Biuro Architektoniczne W.M. Spectrum [źródło: wmspectrum.pl].
Projekt zabudowy usługowej Komfort, udostępniony przez Biuro Architektoniczne W.M. Spectrum [źródło: wmspectrum.pl].

Warto zauważyć, że na jednej z wizualizacji w sąsiedztwie do sklepu Komfort pojawia się także Outlet Nexterio (marka powiązana z firmą).

Zwróciłem się do sklepu o oficjalne informacje dotyczące budowy i potwierdzenie otwarcia nowego sklepu Komfort w Rumi.

To wszystkie informacje, jakie znalazłem i jakie posiadam na ten moment na temat budowy przy ul. Jęczmiennej w Rumi. Jeśli uzyskam ich więcej, zaktualizuję wpis na blogu. 🙂

Food Village Port Rumia oraz Retail Park Port Rumia

Reklama Reklama

Warto przypomnieć, że we wrześniu 2017 roku w internecie pojawiły się informacje o tym, że w sąsiedztwie Portu Rumia CH Auchan powstaną dwa obiekty – Food Village Port Rumia oraz Retail Park Port Rumia.

Pierwszym z wymienionych formatów firma Immochan miała zadebiutować na polskim rynku. Food Village Port Rumia, o powierzchni blisko 2,4 tys. mkw., składać miał się z bogatej oferty restauracji i kawiarni oraz przestrzeni do odpoczynku. W ramach inwestycji planowano również budowę parkingu na ok. 170 samochodów.

Z kolei projekt pod nazwą Retail Park Port Rumia Immochan to rozbudowa istniejącego centrum handlowego. Na powierzchni ok. 4 tys. mkw. miały pojawić nowe marki, które uzupełniłyby ówczesny wybór towarów i usług.

Reklama Reklama

Wszystko wskazuje jednak, że oba projekty zostały zawieszone lub porzucone. Według założeń i deklaracji we wrześniu 2017 roku, Food Village Port Rumia oraz Retail Park Port Rumia miały stanąć w dwa lata…A od kilku lat nie ma o nim żadnych nowych informacji (albo ja na nie nie trafiłem).

Co buduje się w Rumi?

Co buduje się w mieście Rumia? Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Kliknij, aby przejść do kategorii Inwestycje w Rumi. Znajdziesz tam między innymi:

(zdjęcie tytułowe: pexels.com)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *