Koncert „Z Klasyką przez Polskę”

Koncert „Z Klasyką przez Polskę”
Reklama
Reklama

Wybitni muzycy wystąpią w Miejskim Domu Kultury w Rumi prezentując „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego.  

Artyści odwiedzą Rumię w ramach cyklu koncertów „Z Klasyką przez Polskę”. Projekt finansowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca z zasobów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. Działania mają na celu popularyzację kameralnej muzyki klasycznej w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów.

Reklama
Reklama

Koncert „Z Klasyką przez Polskę” odbędzie się w 18 maja (w czwartek) w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Wstęp na zaproszenia, które są do odbioru w siedzibie MDK Rumia, przy ul. Mickiewicza 19.

Cztery Pory Antonio Vivaldiego to jeden z najbardziej znanych utworów nie tylko tego kompozytora, ale w ogóle w historii muzyki. Usłyszymy go w wykonaniu Lilianny Stawarz (klawesyn) oraz Marcina Zdunika (wiolonczela).  

Lilianna Stawarz – klawesyn. Kierownik artystyczny Festiwalu Oper Barokowych, kierownik muzyczny orkiestry Royal Baroque Ensemble, klawesynistka, pedagog UMFC, profesor belwederski, kierownik Międzywydziałowego Zakładu Muzyki Dawnej UMFC. Otrzymała nagrodę Fryderyk 2018 w kategorii Album roku – Muzyka Dawna za płytę life z Oratorium Antonio Caldary – Maddalena ai piedi di Cristo, wydaną przez Polskie Radio. W tym samym roku otrzymała także nominację do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida za kierownictwo muzyczne wykonania opery Farnace Antonio Vivaldiego.

Marcin Zdunik – wiolonczela. Polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. Zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych – BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz Chopin i Jego Europa w Warszawie. Laureat Fryderyków 2022 za płytę „Words of Mystery. Music for choir and cello” oraz za płytę „Paweł Mykietyn –  II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną, Hommage à Oskar Dawicki”.

(źródło: MDK Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *