Samoloty i czołgi w rumskiej bibliotece. Autorem „Młody Dedal z Rumi”

Samoloty i czołgi w rumskiej bibliotece. Autorem „Młody Dedal z Rumi”
Reklama
Reklama

10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. F. Ceynowy w Rumi (ul. Pomorskiej 11) odbył się wernisaż prac Wiktora Kaźmierczaka. Wiktor na co dzień uczęszcza do VIII klasy i jest uczniem Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi.

Na wystawie zaprezentowane zostały modele samolotów i czołgów oraz prace plastyczne, rysunki i ceramika. Można było także porozmawiać z samym autorem prac, o jego twórczości.

Reklama
Reklama
fot. Family Photography Katarzyna Loewnau

Otwarcia wystawy dokonał Dyrektor Stacji Kultura Dariusz Rybacki oraz Dyrektor Ekologa Ewa Hołownia.

– Talent Wiktora widoczny był już od klasy pierwszej. Początkowo było to origami własnego autorstwa, potem modele statków, czołgów, okrętów, samolotów. Dla Wiktora nie ma ograniczeń. Na wystawie znalazly się również projekty przestrzenne różnych maszyn. Wszyscy obecni na wernisażu byli pod wrażeniem nie tylko umiejętności modelarskich i projektowych Wiktora, ale także obszernej wiedzy na temat budowanych obiektów. To chodząca skarbnica wiedzy

czytamy na fanpage’u szkoły.

Pomysłodawcą wystawy była Jolanta Tańska, a głównymi wykonawcami – Beata Mielewczyk oraz Marzena Fietkiewicz. Wsparciem i pomocom wykazała się także p. Halina Szalk, Kierownik Biblioteki Miejskiej im. F. Ceynowy.

fot. Family Photography Katarzyna Loewnau

Wiktorze, wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji i realizacji swoich planów!

(we wpisie wykorzystałem materiały Ekologicznej Szkoły Społecznej)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *