Koncerty jazzowe w Stacji Kultura w Rumi

koncert jazz stacja kultura 2
Reklama
Reklama

13 i 20 listopada 2019 r. w Stacji Kultura w Rumi odbyły się międzynarodowe wieczory muzyczne. Sprawdźcie relację!W klimat free jazzu wprowadził widownię kwartet muzyków pochodzących z Kanady i Polski: François Carrier, Michel Lambert, Marcin Bożek i Tomasz Gadecki. Energetyczny zespół, który właśnie wydał pierwszy wspólny album „WIDE” oficjalnie rozpoczął w rumskiej bibliotece światową trasę koncertową. Wykonawcy mający na koncie występy w różnych częściach świata i na najbardziej znamienitych festiwalach jazzowych wirtuozersko grali improwizacje na dwa saksofony, gitarę basową oraz perkusję.

Reklama
Reklama

Ciepłą nutą smooth jazzu objął słuchaczy kolejnego wydarzenia muzycznego zespół w składzie: Arek Skolik, Paweł Palcowski i Maciej Kitajewski oraz Ed Cherry (USA) – jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych. Gitara, trąbka przeplatana z flugelhornem, kontrabas i perkusja pięknie brzmiały pośród książek, a zadowolona publiczność domagała się bisów. Te koncerty pozostaną na długo w pamięci osób, które zasiadły na widowni w Stacji Kultura.

Koncerty Jazzowe w Stacji Kultura w Rumi. Zdjęcia:

[ngg src=”galleries” ids=”29″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

źródło: Anna Jackowska / Stacja Kultura w Rumi


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *